Monster laptopta CPU ısınıyor

Monster notebook kullanıyorum, uzun süredir CPU ısınma sorunu vardı.
Cyberpunk 2077 oynarken "Low" ayarlar "30 FPS" sınır ile 96 dereceye çıkıyor, 88'in altına düşmüyordu.

Bu sırada güç modum "en iyi performans"taydı ve "daha iyi performans"a düşürdüm. FPS sınırını kaldırdım ve ayarları mediuma yükselttim şu an 30-40FPS alıyorum ortalama(anlık düşüş vs. yok). Sıcaklık da 65-70 arası, 70'te sınırlanmış gibi asla üstüne çıkmıyor. Bu kadar etkilemesi normal mi ve bu şekilde oyun oynamamın zararı var mı?

Kanka ileride Monster alacağım özelliklerin nedir bir de ısınması normal oyun da sıkıntılar var optimizasyon sorunları var bayağı onların düzelmesi bir ayı enkotu iki ayı bulur onlarda düzelince ısınmaz FPS'ler yukeselir bir de NVIDIA için driver geldi driver yükle FPS'ler yükselişe gecer ama optimizasyon da kaynaklanır bir de bütçen varsa Monster soğutucu al bir de bana özellikleri bir söylesen memnun musun değilmişim bana bilgi verisrsen çok sevinirim.

Benim kendi işlemcim 80 derecelerde çalışıyor. Turbo modunda 95 oluyor.

Laptoplarda 95 derece normaldir.

Hangi laptop ısınmıyor?

Hangi laptopun ısınmadığını sormuşsunuz. Eskiden 95 dereceli gören bir işlemcinin termal macununu değiştirdim. Şimdi ise stress testinde bile 60 dereceleri görüyor en fazla. Sizce de 95 dereceleri görmesi normal mi? Bence gayet anormal bir derece.

Hangi laptopun ısınmadığını sormuşsunuz. Eskiden 95 dereceli gören bir işlemcinin termal macununu değiştirdim. Şimdi ise stress testinde bile 60 dereceleri görüyor en fazla. Sizce de 95 dereceleri görmesi normal mi? Bence gayet anormal bir derece.
Şöyle düşünün ama her laptop aynı düzeyde ısı dağıtıcı kullanmıyor. Örnek olarak Monsterda Tulpar T7 v19 serisinde çok az. Sebebi laptopun 17 inch olmasına rağmen 15 inch boyutlarında, ağırlığının ve inceliğinin de 15 inch laptop klasmanında olması. Bunu yapmak içinde bazı şeylerden feragat etmeniz gerekiyor laptop sağlayıcının (TongFang).
Monsterın kalın laptoplarına baktığınız zaman ısı dağıtıcı büyüdüğü için düzgün sonuçlar alabiliyorsunuz tabi ki.

Kanka ileride Monster alacağım özelliklerin nedir bir de ısınması normal oyun da sıkıntılar var optimizasyon sorunları var bayağı onların düzelmesi bir ayı enkotu iki ayı bulur onlarda düzelince ısınmaz FPS'ler yukeselir bir de NVIDIA için driver geldi driver yükle FPS'ler yükselişe gecer ama optimizasyon da kaynaklanır bir de bütçen varsa Monster soğutucu al bir de bana özellikleri bir söylesen memnun musun değilmişim bana bilgi verisrsen çok sevinirim.
i5-9300h, 16gb ram ve 1650 ekran kartı 15,6"
Geçen sene 5500 civarına almıştım parasına göre gayet iyi olduğunu düşünüyorum ama oynadığım oyunlarda optimizasyon sıkıntısı olduğu için kaldırıp atasım da geliyor bazen. Şimdiki aklım olsa hiç düşünmeden i7 ve 2060lı alırım.

Path of Exile, Forza Horizon4 ve Guild Wars 2 hepsinde de 90+ cpu sıcaklığını gördüm. Sadece cyberpunkta olan bir şey olsa kafaya takmazdım. Son driverı güncelledim ama pek değişen bir şey olmamıştı.

Tabii ki var ama paraya kıymak lazım ve buna ek olarak Monster'da bu o kadar çok yaşınıyor ki.
İşte eğer aradaki fiyat farkını verebiliyorsanız Monster mantıksız. Ama rakiplerine göre aynı performansda daha düşük fiyatta laptop arıyorsanız Monster mantıklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bende monster tulpar t7 v20.2 sipariş ettim iyimidir sizce kullanan var mı aranızda tavsiyelerinizi bekliyorum
Arkadaşlar bende monster tulpar t7 v20.2 sipariş ettim iyimidir sizce tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bende de monster notebook var! Aşağıdaki linkteki konuda sıcaklık sorunu nasıl hallettiğimi yazdım.

CYBERPUNK 2077 oynarken 97 dereceden 80 derecelere FPS kaybı olmadan düşürdüm.

Throttlestop uygulamasını indir ve CPU underclock yap. Ayarları düzgün yaparsan performansta kaybın olmuyor. Benim kendi ayarlarım linkte.

Bende de Monster notebook var! Aşağıdaki linkteki konuda sıcaklık sorunu nasıl hallettiğimi yazdım.

Cyberpunk 2077 oynarken 97 dereceden 80 derecelere FPS kaybı olmadan düşürdüm.

ThrottleStop uygulamasını indir ve CPU underclock yap. Ayarları düzgün yaparsan performansta kaybın olmuyor. Benim kendi ayarlarım linkte.

İşlemcim 2.4GHz, HWMonitor'de değerler 2297MHz üstüne çıkmıyor ve maximum 75 dereceyi gördüm. Performansta da çok bir değişim yok şu an memnunum. Onun dışında CPU bazen %90'lara kadar çıkıyor, GPU %98'de geziniyor. Normal değil mi?

Geri
Yukarı