Çözüm Monster Laptopumda FPS ve akıcılık sorunlarının çözümü

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Hocam şu an PC yanımda yok, yine forumdan Throttle stop rehberi inceleyerek baktımıştım her şey kilitliydi hiçbir şeye dokunulmuyordu. Çok can sıkıcı bir durum, Control Center de önereceğiniz ayar var mı? Mesela bugün bir güç tasarrufu moduna alıp deneyeceğim oyunda. Bir de fark ettim de 20.5 de XMP ayarı yok ve 20.4'e göre bayağı kısıtlı ayarlar var Control Center'de.

Windows 10 mu kullanıyorsun 11 mi? 12. Nesilde çok fark ediyor Windows 11 kullanmak.

39.9 Watt görmüş maksimum işlemci TS'de öyle diyor. 30-35 Wattlarda bile 96 dereceye kolayca geliyor işlemci. UV yapılı hali bir de. Ya iyi bir termal macun+soğutucu ile çözücem ki param yok ya da bu şekil kullanıcam.
1677700809675.png

39.9 Watt görmüş maksimum işlemci TS'de öyle diyor. 30-35 Wattlarda bile 96 dereceye kolayca geliyor işlemci. UV yapılı hali bir de. Ya iyi bir termal macun+soğutucu ile çözücem ki param yok ya da bu şekil kullanıcam.
Eki Görüntüle 1686802
Birde TS Bench ile dener misin kaç Watt'a çıkıyor diye?

TS Bench yaptım. Tüm çekirdekler %99 kullanımda oluyor. Maximum 42 watt çekebildi ve onda da zaten tüm çekirdekler 96 dereceye ulaştı işlemci 3600 MHZ'de kaldı. Sıcaklık çok büyük engel oluyor.

Birde TS Bench ile dener misin kaç Watt'a çıkıyor diye?
:D Aynı şeyi düşünmüşüz.

Cihaz o kadar gücü nasıl çekiyor ve nasıl soğutabiliyor anlamadım hala.

Garip yani neredeyse 1 yıl oldu laptopun macunu değişeli. Bakıma götüresim varda daha beter yaparlar diye korkuyorum :D

20W'a kadar düşmesi çok garip. 12700H 100W'a çıkabiliyor rahat bir şekilde. İlk defa gördüm böyle bir sorun. Sürücüleri yüklerken mi bir sorun oluştu acaba?

Hocam yok ya internette bayağı araştırdım yabancı forumlarda çok var bunu yaşayan. YouTube'da çoğu oyun testinde de millette 25W da çalışıyor. Ama bazılarında işlemci 95 90 derece olsa dahi en ufak güç düşürmeden o şekilde devam ediyor. PL1-PL2 45W - PL4-215W şu an bende

Yeni konular

Geri
Yukarı