Çözüm Monster Laptopumda FPS ve akıcılık sorunlarının çözümü

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
55 Watt nasıl çekebiliyor 50 Watt TDP limit var işlemcide kilidini mi kaldırdın ? ThrottleStop kullanıyorsan ayarlarını ve Msi afterburner profilin varsa atabilir misin ? Config dosyalarını atarsan daha kolay olur test edebilirim.

Kilit mi? Formattan sonra limit hiç ellemediğim halde 135W da. Eğer undervolt yapmaz isem 80W a çıkıyor işlemci ve hız düşürüyor direkt.
Atıyorum bir saniye.

Sadece işlemci olduğuna emin misin ? Genel sisteme bakıyor olmayasın ?
1677698535139.png

Evet tahmin ettiğim şey oldu ThrottleStop'a tıklar tıklamaz sistem dondu sesler vs gitti. Mavi ekran yedim herhalde ama custom os kullandığımdan o mavi ekran gelmedi. FIVR ve TPL sekmelerini atabilir misin acaba ?

Undervoltu sıfırladığım gibi işlemci uçuyor
72 watt nasıl çekebiliyor ona takıldım ben :D Bende 40 wattlara geldiğinde bile işlemci 96 dereceye geliyor ki ben 96 dereceye ayarladım limiti hemen hız kesiyor. Kendin termal macun ya da sıvı metal gibi bir şey mi kullanıyorsun ya da soğutucu mu var ?

Bizde inanamamıştık ilk başta arkadaşımla, onda 10750H vardı bendeki daha fazla güç çekiyordu :D
Uzun uzun test ettiğimde 81W gördüğü olmuştu.
Atıyorum sekmeleri bir saniye.

Geri
Yukarı