Çözüm Monster Laptopumda FPS ve akıcılık sorunlarının çözümü

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Bunu nerden buldun sen kendi sitesinde yok ? Bios değil mi bu ?

1.07.13TFB5 var bende hangisi daha güncel ? Ayrıca seninkinin repoda sürümü yok. NH58DEQ mi seninki farklı mı acaba ?

Abra A7 12.1.5 var sanırım sende.

Son düzenleme:
NVIDIA denetim masasında en ufak bir ayarın bile CPU-GPU MHz değerlerini değiştirdiğini fark ettiniz mi?

NVIDIA denetim masasında en ufak bir ayarın bile CPU-GPU MHz değerlerini değiştirdiğini fark ettiniz mi?

Büyük çaplı oyunlarda deneme fırsatım olmadı ama LoL'de (işlemci ağırlıklı) oyunlarda bunu keşfettim. Kyronaut sipariş ettim hafta içi elime geçer, o zaman RDR 2, GTA 5 gibi farklı oyunlarda deneyeceğim.
Böyle şeyleri hiç dert etmediğim dönemde düşük-orta ayarlarda RDR2 Online 50 FPS ile oynuyordum(termal macun yenilemeden, Monster Control merkezi performans seçeneğiyle)

Son düzenleme:
Nasıl yani ayarları performansa çekince daha mı çok yük biniyor diyorsun yoksa kaliteye alınca falan mı tam anlamadım. Bu arada konuya yaptığım eklemeleri de unutma. Mesela konuda 30-30 PL1 PL2 değeri kullanıyorsam şuan 35-60 kullanıyorum daha iyi. Ayrıca performans modunda oynuyorum.

Nasıl yani ayarları performansa çekince daha mı çok yük biniyor diyorsun yoksa kaliteye alınca falan mı tam anlamadım. Bu arada konuya yaptığım eklemeleri de unutma. Mesela konuda 30-30 PL1 PL2 değeri kullanıyorsam şuan 35-60 kullanıyorum daha iyi. Ayrıca performans modunda oynuyorum.
Hocam oyun olarak steam'de bedava olan warzone 2.0 deneme şansınız var mı? 1080p'de 38-45 arası üstüne çıkamıyor maalesef.

Şu 2-3 gün içinde deneyemem ama insurgency sandstorm bannerlord cs go squad oynuyorum eğer bunlardan birini oynuyorsan söyleyebilirim. Bu arada warzone ile ilgili çok şikayet var optimizasyonu hakkında başka bir oyunda denemeni yapmanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı