Monster laptopumun şarjı çok hızlı bitiyor

2017 yazında LapTop almıştık. 2018 başında 4-5 saat şarjsız dayanıyordu. 2019 başında bu 2 saate indi. 2020 yılında ise 30 dakikaya. 2020 14 mayısta bir gece ansızın 10 dakika içinde sarj bitti. Birkaç gün sonra da Bilgisayar bozuldu ve sattık. Şuan masaüstündeyim, haziran da satın aldık. Bu da illaki bozulacak, netice de kul yapımı, ama, Buradan ne çıkarabiliriz? LapTop pişmanlıktır.
Üniversiteli abileri tenzih ederim.

2017 yazında LapTop almıştık. 2018 başında 4-5 saat şarjsız dayanıyordu. 2019 başında bu 2 saate indi. 2020 yılında ise 30 dakikaya. 2020 14 mayısta bir gece ansızın 10 dakika içinde sarj bitti. Birkaç gün sonra da Bilgisayar bozuldu ve sattık. Şuan masaüstündeyim, haziran da satın aldık. Bu da illaki bozulacak, netice de kul yapımı, ama, Buradan ne çıkarabiliriz? LapTop pişmanlıktır.
Üniversiteli abileri tenzih ederim.
2008'den beri kullandığım bir masaüstüm var. Gerçi artık yeni bilgisayar alacağım. Şimdiye kadar sadece HDD ve PSU değişti. Onlar da önemsenecek şeyler değiller. Kısaca masaüstü her zaman daha dayanıklıdır.

2008'den beri kullandığım bir masaüstüm var. Gerçi artık yeni bilgisayar alacağım. Şimdiye kadar sadece HDD ve PSU değişti. Onlar da önemsenecek şeyler değiller. Kısaca masaüstü her zaman daha dayanıklıdır.
İmzamı atarım. Eğer bilgisayarı taşımak vesaire zorunda değilseniz kesinlikle masaüstü alın. Ha birgün bozulacağını bilerek satın alın. Robot değil bunlar, kul yapımı. Fakat LapTop ile mukayese edilince netice ortaya dökülüyor zaten.

Zaten o tür laptopların şarjı çabuk biter bence, o yüzden şarjda kullanın. Ona göre üretildiler sonuçta.

Dizüstü bilgisayarlar duruma göre iki ekran kartı arasında seçim yapar. Yüksek grafik performansı isteyen uygulamalarda ve oyunlarda harici grafik kartı kullanılır. Yüksek grafik performansı istemeyen oyunlarda ve uygulamalarda ise dahili grafik kartı kullanılır. Bu işleme NVIDIA tarafında "NVIDIA Optimus" deniyor diye biliyorum. Dahili grafik kartları düşük güç tükettikleri için gündelik kullanımda iyi bir pil ömrü sunarlar. Yani oyun bilgisayarı türünde olduğu için -eğer bataryası çok küçük değilse ve sorun yoksa- şarjı çabuk biter demenin mantıklı olmayacağı yönünde düşünüyorum. 🙋‍♂️

Arkadaşlar sorunu çözdüm.Bilgisayarda her şey performans olarak maximumdaydı örneğin nvdia denetim masasında maximum performanstı güç tasarufu yaptım.Şuan şarj 3-4 saat aralığında gidiyor

Öyle kullanmak gerçekten batarya ömrünü kısaltıyor. Ben öyle bir cahillik yapıp batarya ömrünü %91'e düşürdüm. Yapmasın.
2013'ten 2017 yılına kadar Sony laptopumu şarja takıp kullandım. Sonra ekranı kırıldı.Sonra hiç kullanmadım. Geçen ay da sattım. Satmadan önce batarya ömrü yüzde 74 idi. Bu da benim tecrübem. Belki de ömrü kısaltmıyordur.

Daha bilgisayarı alalı 2 hafta oldu ama şarjı en fazla 1 buçuk saat gidiyor sizce Gaming laptop için normal mi?
Bende Monster Tulpar T5 v19.2.1 var. Bu durum gayet normal. Daha bilgisayarı ilk aldığım gün tam şarjdan sonra bir süre bataryada kullandım. Batarya bilgisayar Ofis modunda olsa bile çok uzun süre dayanamıyor. Maksimum 1,5-2 saat kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı