Çözüldü Monster macOS Abra A5 V12.1 Kurulumu

• Konuyu başlatan Yago
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 3B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yago

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Front End Developer / Profosyonel Powerlifting Sporcusu
Sistemim:
Intel Core İ5 7300HQ
8GB DDR4 RAM
250 GB Samsung SSD
GTX 1050 4GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Sierra sürümünde Kaby Lake için yapmamız gereken birkaç şey yok mu uyumlu hale getirmek için, yani neden Sierra?

İlk kez kurulum yapıyorsunuz ve bir tecrübeniz yok bu konuda. High Sierra kurulumu gerçekleştirmeniz için ilk önce SSDT yöntemi ile harici kartınızı devre dışı bırakmak zorunda kalabilirsiniz ve bu sizin için çok kolay bir yöntem olmayacaktır. Daha garanti ve daha kolay bir kurulum için Sierra öneriyorum. Aynı zaman da High Sierra'da ki yeni dosya sistemi henüz yaygınlaşmış değil ve Windows üzerinde verilerinizi okumak veya herhangi bir şey de yeniden kurtarmak zorunda kaldığınızda çözüm bulmanız çok zor olacaktır. Tecrübe edindikten ve bir takım temel adımları öğrendikten sonra High Sierra kurulumuna geçebilirsiniz. BIOS ayarlarınız da dahili grafik birimini devre dışı bırakabiliyorsanız direk High Sierra kurulumuna da geçebilirsiniz ama böyle bir seçenek yoksa önerim Sierra'dır.

High Sierra kurulumu gerçekleştirmeniz için ilk önce SSDT yöntemi ile harici kartınızı devre dışı bırakmak zorunda kalabilirsiniz ve bu sizin için çok kolay bir yöntem olmayacaktır
O problem için güncel sürümde gerekli ayarlamalar yapıldı. Çok büyük ihtimal ile artık DSDT yaması yapmaya gerek yok. Ayrıca dosya sistemi ile verilerin kurtarılması durumu önceki sürümlerden farklı veya daha zor olma durumu söz konusu değil.

Konu sahibi o sisteme ilk olarak High Sierra denemelisin daha öncede dediğim gibi.

İlk okuduğumda demek istediğinizi anlamamışım. @maestra Ikincide anladım ve benim yüklediğim her iki farklı High Sierra imajı için de SSDT düzenlememe veya bir ekran kartını kapatmama gerek kalmadı bilginize. Ben yaşadığım USB sorununu hemen çözebilir diye yönelmiştim, kendi hatam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı