Monster MS-1762 (MSI GT70 Barebone) Mavericks Kurulumu

zugzwang

Kilopat
Selamlar tr forumlardan hackintosh üstüne en çok bilgi edindiren tek forum technopat sanırım. Bunun için teşekkürler.

Eskiden iatkosun diğer sürümlerini başka bilgisayarlara kurmuştum. Bu notebooku da uzun uğraşlar sonucunda yeni aldım sayılır. iatkos ml3u yu buna kurmayı başardım ama ondada gtx675mx kartı ve inteli hd4000 i de tam olarak çalıştıramamıştım(tam çalışmıyorlardı launchpad akıcı değildi takılıyordu). Şimdi geldi mavericks e. myHack ile kurulum usbsini hazırladım. Başlangıçta kurulumda sorun yaşadım daha sonradan bazı flagları kullanarak kuruluma geçebildim.

-x -v -f GraphicsEnabler=No IGPEnabler=Yes PCIRootUID=0 npci=0x2000 ile kurulumu hallettim. Kurulum bittikten sonra açılışta booot0 sorunu ile karşılaştım. Daha sonra başka bir usb ye chameleon son sürümü kurup açmayı denedim. Normal olarak açılmadı takıldı. Aynı flagları kullanarak açmayı başardım. Safe boot kesin gerekli olduğuna karar verdim. O olmadan hiç bir şekilde açılmıyor bir yerlerde takılıyor. Safe boot ile açıp multibeast i kurdum multibeast ile chimera yı da kurdum ama yine boot0 olayını halledemedim. USB ile açmaya devam ettim. Şimdi de sizin verdiğiniz Usb raw image dan yapmayı deneyeceğim.

Harddiskim 1 tb. 3 e bölünmüş durumda. UEFI olarak Windows 8 Kurulu. Legacy olarak Mavericks i kurmayı deniyorum kuruluyorda ama bu boot0 problemi bu uefi ve legacy birleşiminden oluyor olabilir emin değilim.. Diğer partition da arşiv bölümü.

Bu boot0, safe boot sorununu ve gtx675mx in tam olarak çalışması için ne yapmalıyım? Bu sorunlarla karşılaşanınız var mıdır?

GTX 675mx ve intel hd4000 birlikte çalışabiliyorlar mı buna bir türlü açıklık getiremedim. Yabancı forumlarda okuduğum yazılarda yapabilenler var sanırım ama onuda anlamış değilim.

Cevap için teşekkürler. Ceza bir günümü boşa geçirmeme sebep oldu. Önce uyarı alsaydım daha iyi olurdu ama neyse. Recep Bey' in gönderdiği Usb imaj ile sıkıntısız kurdum. Tek sıkıntı belki vd-t idi onuda dart=0 ile hallettim. Usb olmadan Cloverı yapabilirim sanırım ama öncelik ekran kartını kullanabilmek. Ben şimdi Gtx675MX kartının bütün fonksiyonlarını kullanabilir miyim? Yoksa Intel HD4000' i kullanmaya mecbur muyum? Mecbursam nasıl tam olarak aktif ederim? Hala 64mb olarak görmekte.

- - - Güncellendi - - -

Ses kartını tanıtmada da problem yaşıyorum. ML3U da güzel güzel çalışıyordu. ALC892 mevcut.
Ve birde söylemeyi unuttuğum birşey var başlangıçta siyah ekran hatası alıyordum. Clover Options'tan GPU Conf. dan injectinteli kaldırmamla siyah ekran çözüldü ama bir türlü tam aktif edemedim. Var mıdır bilinen bir çaresi?

Birde şans eseri olsa gerek =) önceden kurduğum Windows 8 uefi nin yanına, aynı diske uefi olarak Mavericks'in kurulumunu sağladım. Bios f11 boot menüsüne Cloverı ekleyerek usbden kurtuldum.

HD 4000'in 64 MB olmaması lazım aslında. Kurar kurmaz çalışması lazım. MSI laptoplarda ses kartları sorunlu. Recep de kendi laptopunda devreye sokamadı maalesef. Onda da ALC892 var. HD 4000 için birkaç komut var Chimera Bootloader'da. Siz araştırmaya devam edin, biz yakın zamanda bir Unibeast Mavericks rehberi yapacağız. Bir de onunla denersiniz.

Inteli dsdt dosyası ile hallettim. Şuan telefondan yazdığım için gönderemiyorum gönderirim. Dsdt yapınca injectinteli kaldırmama gerek kalmadan açulmaya başladı. 1024 mb olarak gördü. Network için elimde bulunan usb Tp-Link wn321g yi kullandım, eskiden kullandığım sürücüler Mavericks ile çalıştı. Şimdi kalan sorunum ses ve şu Gtx675mx i premiere vs. gibi programlarda kullanabilmek.

ALC892 için bir tane dsdt buldum ama ekran kartı için kullandığım dsdt ile bunu nasıl birleştirebilirim? Dsdt hakkında bilgisi olan biri yardımcı olursa sevinirim.

Bunun dener misin:

https://sourceforge.net/projects/voodoohda/

Ben MSI GT 680'de ALC 892'yi VooDooHDA ile çalıştırdım :)

Teşekkürler Recep Bey oldu verdiğiniz kext. Aslında ben pkg ile otomatik kurulanı denemiştim ama siyah ekranda kalıyordu. Manuel olarak ekleyip kext utility çalıştırınca çalıştı ses kartı. Sanırım tek problem olarak artık GTX675MX kaldı =). Siz MSI da Nvidia ekran kartını çalıştırabildiniz mi?

Sonunda başardım sayılır ama tam emin değilim. Hatta iki ekran kartıda çalışıyor. Adobe Premiere de CUDA ve OpenCL aktif durumda ama deneyemedim. Ben ilk usb den image'ı yazdırdıktan sonra NVDA* kextlerini silmiştim. Daha sonra aynı dosyaları elimle yüklediğimde olmamıştı kaç kere denedim kext utility ile repair yaptım olmadı. Daha sonra önceden indirdiğim Mavericks kurulumunun içindeki NVDA* kextlerini kopyaladım bu sefer kextler uygunsuz diye hata verdi aha dedim oldu heralde kext utility yapıp yeniden başlattım ve aktif olarak göründü system profile' da. Ama başlangıçta IntelHD4000 ini çalıştırmak için DSDT kullanıyordum. Diğer türlü başlangıçları denemedim DSDT devre dışı bırakıldığında mavericksin açılacağına pek inanmıyorum. Ama deneyeceğim. Resimlerde de görünüyorsunuz. Ben şuan GTX675MX' i aktif bir şekilde kullanabiliyor muyum kullanamıyor muyum? DSDT kullanmam GTX675MX için bir sorun teşkil ediyor mu?

https://www.dropbox.com/s/lixgx36u97qj4my/Adsız 2.jpg
https://www.dropbox.com/s/wb0gnggpv513yqw/Adsız.jpg

DSDT olmadan hiç bir şekilde görüntü getiremedim. Normalde NVIDA kext i yüklenmeden ve dsdt' den önce intelhd4000 64mb olarak açıyordu şimdi NVDA* kextlerini yüklediği için bluetooth dan sonra kalıyor GE=Yes/No Denedim olmadı. Vede injectintel işaretli olduğu zaman da bluetooth yazısını görmeden siyah ekranda kalıyor.

Nedir benim durumun çaresi çareleri :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı