MSI Z87-GD65 Mavericks Kurulumu

Hocam yardımların için çok teşekkür ederim. -z 'yi sen yazdın zannettim ben. O yüzden yazıyordum.
-x olmadan başlattığımda sorun çıkarıyordu. "smcreadkeyaction error" yazılarıyla ekran doluyor ve en son "Missing Bluetooth Controller Transport!" yazıyor ve ekran o şekilde kalıyordu.
İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda problemin ekran kartından kaynaklanabileceğini (Nvidia GTX 650 Ti Boost) ve "GraphicsEnabler=No dart=0" boot flaglerini kullanarak geçebileceğimi öğrendim. Uyguladım ve oldu.
Bana bu kadar faydan oldu. Belki ben de sana yardımcı olabilirim. Çünkü internet problemini hallettim. Tabi sende işe yarar mı bilmem.
Öncelikle MultiBeast 6.0.1 i çalıştırıp, network kısmına gelip, 3. seçenek olan Realtek - Lnx2Mac's RealtekRTL81xx v0.0.90 ı yükle.
Daha sonra Sistem Seçenekleri > Ağ'a gir. Ethernet'i seç. IPv4'ü Ayarla'ya DHCP kullanarak gir. İleri Düzey'e tıkla. Tutulan DHCP'yi Yenile'ye tıkla. Tamam'a tıkla çık. Safari'yi aç. Ağ problemlerini tanıla tarzı bir buton var, ona tıkla. Sonra gelmesi lazım. Bende işe yaradı.
Umarım sende de yarar. Sonuçta aynı anakart sayılır. ;)

Hocam yardımların için çok teşekkür ederim. -z 'yi sen yazdın zannettim ben. O yüzden yazıyordum.
-x olmadan başlattığımda sorun çıkarıyordu. "smcreadkeyaction error" yazılarıyla ekran doluyor ve en son "Missing Bluetooth Controller Transport!" yazıyor ve ekran o şekilde kalıyordu.
İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda problemin ekran kartından kaynaklanabileceğini (Nvidia GTX 650 Ti Boost) ve "GraphicsEnabler=No dart=0" boot flaglerini kullanarak geçebileceğimi öğrendim. Uyguladım ve oldu.
Bana bu kadar faydan oldu. Belki ben de sana yardımcı olabilirim. Çünkü internet problemini hallettim. Tabi sende işe yarar mı bilmem.
Öncelikle MultiBeast 6.0.1 i çalıştırıp, network kısmına gelip, 3. seçenek olan Realtek - Lnx2Mac's RealtekRTL81xx v0.0.90 ı yükle.
Daha sonra Sistem Seçenekleri > Ağ'a gir. Ethernet'i seç. IPv4'ü Ayarla'ya DHCP kullanarak gir. İleri Düzey'e tıkla. Tutulan DHCP'yi Yenile'ye tıkla. Tamam'a tıkla çık. Safari'yi aç. Ağ problemlerini tanıla tarzı bir buton var, ona tıkla. Sonra gelmesi lazım. Bende işe yaradı.
Umarım sende de yarar. Sonuçta aynı anakart sayılır. ;)

Sorunu çözdüğüne sevindim. Bende 700 serisi bir ekran kartı var ek bir komut girmem gerekmedi ama sende belli'ki gerekmiş. Eternet konusunda dediklerini uygulayacağım. Ancak g43'de Killer eternet kullanılmamış sanırım g45 ve gd65'ler killer ile geliyorlar bu yüzden işe yarayacağını pek sanmıyorum.

DEAGLES merhabalar;
Öncelikle MAC-MAVERİCKS konularında acemi olduğumu belirtmek isterim. Aşağıdaki linkte bulunan videoyu izleyince artık tek amacım vardı; OS X MAVERİCKS'i yeni bir masa üstü PC'ye başarılı bir şekilde kurmak. Bunun için ilk aklıma gelen şey tabi ki iyi bir sistem toplamaktı. Ben de Aşağıdaki sistemi topladım.

PC'ye Mac OS X Mavericks Kurulumu » Technopat

• ANAKART :MSI Z87-GD65 GAMMİNG
  • İŞLEMCİ :İNTEL CORE İ5 4670K
  • RAM :GSKİLL 2133 Mhz 12GB
  • EKRAN KARTI :ASUS NVIDIA GEFORCE GTX760 2GB 265 BİT
  • HDD :WD 1TB 64MB

HOCAM;
Forumda yeniyim ve forum içerisinde de size ait bu kurulumu bulabildim.Yukarıda verdiğim linkteki rehber kurulumunu ilk defa denedim. Başarılı bir MAVERİCKS kurulumu olmadı. USB'den sistem boot etmiyor bir kaç satır kısa komutlar çıkıyor. O kadar..!
Sizden acizane ricam MAVERİCKS VE WİNDOWS 8.1 KURULUMU İÇİN DUAL BOOT'u nasıl yapabilirim. Yukarıda belirtmiş olduğum sistem DUAL BOOT MAVERİCKS -WİN 8.1 KURULUMU için uygun mudur?
Konuyu bir aceminin anlayabileceği şekilde işlem sırasına göre maddeler halinde cevaplarsanız çok sevinirim. Bu konuda sizden yardımınızı rica ediyorum.Aşağıdaki linkteki yeni rehberi izledim.Bu rehberin yukarıda belirttiğim sisteme uyumu ve kurulumu uygun mudur veya yapmam gereken artılar varmıdır.

Dual Boot Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.1 Rehberi » Technopat

Şimdiden tüm yardımlarınız ve alakanız için teşekkürlerimi sunarım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı