MSI Eclipse SLI Mavericks Kurulumu

eclipsesli

Hectopat
Qpi destekli işlemci ve anakart (MSI Eslipse SLI) kullanmaktayım. Sizin verdiginiz linkteki mavericksi indirdim. Flash'a yazdım. Süper moderatorunuz kurulur dedi. (2 gunde ceza kesti) Baska yardımınıda gormedik.

Sorun su:

O kurulur dedikten sonra dual boot kurmak istedim.

Flash calıstı boot arayuzunu gorduk ama kuruluma gecmeden bu ekran uzerinden W 8.1 calısır mı gormek istedim.

Calısmadı.

Tek disk var 2 bolunmus. Biri W8.1 digeri paragonla osx dosya sistemiyle formatladı.

Neyse dual boottan vaz gectim. Kurulum asamasını baslattım. Setup calıstı ama ne yaptıysam sabit diskleri gormuyor. Sadece flas diski gordu. Sorun ne olabilir?

- - - Güncellendi - - -

Bu arada Qpi ne oldu? 4. nesil islemcilerde goremedim.

Şimdi adım adım gidelim. Her şeyden önce BIOS'ta SATA Mode AHCI olmalı. Ayrıca varsa EHCI ve XHCI Hand-Off ayarları da Enabled olmalı.

Sonrasında, Dual Boot için Windows girdisine değil, "Sistem Ayrıldı" girdisine tıklamanız gerek.

Kurlumda sabit disklerin görünmemesinin nedeni, SATA Modunun IDE olmasıdır. SATA Modunu AHCI yapınca bu sorun çözülür. Tabi Windows açılmaz. Onu da bu makale ile düzletebilirsiniz:

Windows 8 Kurulumdan Sonra AHCI Etkinleştirme » Technopat

Yok ben SATA modunu AHCI yapmayacağım derseniz de kurulum USB'nize IDE desteği kazandırabilirsiniz:

Mavericks IDE SATA Modu Desteği

Ek olarak bir tavsiyem de mutlaka ama mutlaka BIOS'u güncelleyin:

MSI Türkiye – Anakart - Eclipse SLI

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı