Monster Notebook Batarya Çalışmıyor

JeffTheVaper

Hectopat
Daha fazla  
Oyun notebookumun şarjını kaybettim ve yenisini sipariş ettim internet üzerinden o arada, bilgisayardan işlerimi halletmem gerektiği için evde var olan başka çok daha düşük amperli ve voltlu bir şarj cihazı ile bilgisayar kapalıyken şarj ettim. Normalde kendi şarj kablosuyla 1 saatte şarjı dolan notebook 6-8 saatte anca +%85 oluyordu. 1-2 defa bu işlemi gerçekleştirdim bilgisayar açılıyordu veya pilde ek bir ısınma vs. gözlemlemiyordum, şarj cihazındada aynı şekilde.

4-5 gündür bilgisayarım kullanımda değildi bilgisayarıma uygun şarj kablosu bu gün geldi ve şarj etmeye çalıştığımda normalde kabloyu taktıktan sonra yanan şarj oluyor işareti LED'i yanmıyordu. Bi kaç başarısız denemeden sonra bilgisayarımın bataryasını çıkarıp denemeye karar verdim ve başarılı oldu. Bilgisayarın içinden bataryayı sökünce LED yandı ve bilgisayar kullanıma hazır hale geldi. Şuan batarya çıkarılmış vaziyette bilgisayardayım.

1. Bu şekilde bilgisayarı kullanmam bir sıkıntı teşkil eder mi ?
2. Bataryamı değiştirmeme gerek kalmadan ne gibi işlemlere tabii tutarak düzeltebilirim/düzeltebilmem mümkün mü ?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler ;

JeffTheVaper

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı bir adaptör kullanman bataryaya zarar vermiş olabilir, öyleyse yapacak bir şey yok. Batarya doluysa ve adaptörü takmadan çalışıyorsa, enerjiyi sonuna kadar harcayıp, bittikten sonra şarj etmeyi deneyebilirsin. Elektrik kesintileri, voltaj yükselip düşmelerine karşı batarya bilgisayarı korur. Dolayısıyla eğer kullanılamayacak hale geldiyse bir batarya alman iyi olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı