Monster Notebook da Technopat ile yollarını ayırdı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@YNG İnsanın farklı inandığından zulüm görmesine tabii ki karşıyım ama uğramış olduğu muamele karşısındaki inancı aşağılama hakkı tanımaz.

Son düzenleme:
Kurum olarak neredeyse bireysel kanalmış gibi davranırsan gün gelir o çalışanın böyle başına iş açar.

İslam’a bir yakınlığınız olmadığı için yani sizin kutsalınız olmadığından "Ne var canım bunda?" diyebiliyorsunuz.
Aksine ifade özgürlüğü olduğu için önemsemeye gerek olmuyor. İyi veya kötü yazılmış “masal kitabı” da diyebilir, “İnsanlar tarafından yazılmış. Kurgusu daha iyi olabilirdi.” de diyebilir, hatta “Çok mantıklı bir kitap. Buna inanacağım.” da diyebilir. Bir kişi böyle dediğinde ilgili inanca karşı olan görüşünü belirtmiş oluyor ve hiç kimseye hakaret etmiyor. Burada önemli olan şey, toplumun kışkırtılmaması ve insanlara saygı duyulması. Mesela, İsveç’te hoş görülmese de kutsal kitapları yakmak serbest ve ifade özgürlüğüne giriyor. Kitabı yaktığınızda kendi paranızla aldığınız, inanmadığınız bir şeye tepki göstermiş oluyorsunuz. İnsanlara bir zararı olmuyor. Tabii ki insanları aşağılarsanız ve ayrımcılık yaparsanız ifade özgürlüğünü aşmış oluyorsunuz. “Ben bu kitaba inanmıyorum. Cinderella daha inandırıcı.” demek ve kitaptaki kutsal olan herhangi bir şeye tepki olarak kitabı yakmak veya saçma olduğunu söylemek ile inanan herkese hakaret etmek arasında bir fark var. Komşunuz herhangi bir kutsal bir figüre karşı geliyorsa sizin sorununuz olmuyor. Sadece bir din veya konu için de geçerli değil, her konuda böyle.

Basit ifade özgürlüğü bile insanların tepkisini çekebildiği için ne yazık ki sponsorlar bile desteğini sonlandırmak zorunda kalıyor.

Recep Baltaş'ın gözünden Monster bilgisayarlar;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya bu Technopat'ta birisiyle fikir ayrılığına düşünce neden hep yaşa veriyorlar? Fikrin saçma veya mantıklı olması önemli değil, her seferinde aynı şey. Biraz kendinizi geliştirin de çıkın şu benimle aynı fikirde olmayan herkes çocuktur kafasından.

Burada mesele Orta Doğu'da olan olaylar değil, Türkiye'deki birinin Orta Doğu'daki saçma sapan olaylar yüzünden başına iş açılması. Tabii ifade özgürlüğü gibi abuk sabuk tabirler de size çocuksu geliyordur, yapacak bir şey yok.

Sana ciddi cevap vereyim çok istiyorsan. İlk olarak burası Türkiye. Daha bir yıl olmadı bu ülkede ramazanda rakı içtiği için bir Pegasus çalışanı tepkilerden dolayı kovuldu. Yaşadığınız yeri tanıyın. İkinci olarak ifade özgürlüğü kocaman bir yalandan ibarettir. Ülke dinamikleri ile de sınırlıdır. Avrupa'da hakaret özgürlüktür fakat hadi yiyorsa nazi propagandası yap. Avrupa'nın nazisi, Türkiye için İsrail'dir. Dinamikleri bu şekilde gelişti yıllarca. Sınırlarını bilmen lazım bir noktada. Ve Recep Baltaş'ın yaşadığı yeri iyi bildiğini düşünmüyorum. Sosyal medya paylaşımları profesyonel değil onu geçtim sokakta şeriatçinin biri seni rahatlıkla öldürebilir. Derdin ne yani. Senin fikirlerini duyurman canından daha mı değerli. İltica falan edecek kendine kanıt arıyor yaratıyor muhtemelen tehdit falan edildim ayağına.
Edit: Biraz twitter profilinde gezdim. Dinle alakası olmayan beni sinir etti profili. Aşırı seviyede islam düşmanı. Ve fikirleri sadece buna dayalı. Mantıklı düşünebildiğini düşünmüyordum haklıymışım meğer. Sadece buradan tanısaydım keşke kendisini.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı