Monster Notebook da Technopat ile yollarını ayırdı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bayağı profesyonel bir çerçeve içerisinde çalışıyorlarmış, tebrik etmek isterdim de ortada bir şirket göremedim.

Twitter'da ki siyasal islamcılardan korkup sponsorluk durduran şirketten çöp bile almam. Adamın kendi şahsi hesabı ne isterse onu yazar.
Bende böyle düşünmekteyim ama biraz daha detaylı düşünüyorum empati yaparak ve insanlığımızı düşünerek özür dileyip erdemlik gösteren bir insana vurmak ve bazılarına güzel gözükeceğim diye bu hareketlerde bulunmak yanlıştır insan hata yapar affedici olan allahımız varken biz neden affedici olamıyoruz? Niye böyle öfke içindeyiz anlam veremiyorum.

Açıkçası Recep Baltaş'a iyi bile dayandı gerek Technopat gerekse diğer firmalar.

Profesyonel bir kişinin yapmayacağı hareketler. Bir değil iki değil beş değil on değil. İnsanlar yıllarca böyle ergen gibi neden tartışmalara girer ve sürekli nefret kusar?

Bıraksana sana ne! Sen ister ateist ol ister dinsiz ister imansız kim ne diyecek sana? Ama bunu sürekli üsttenci bir bakış ile karşı tarafı aşağılayıcı dalga geçer kendini üstün gören bir duruma sokmaya çalışması iyice kabak tadı vermişti. Irkçılık veya ateistlik değildi yaptığı başka boyuta geçmiş resmen. Sonunda markalarında buna tepki verdi işte.

Bu bakış açısı forumda da vardı. Kendi gibi düşünmeyen insanlara karşı tutumu verdiği cevaplar. Hatta keyfi banlamaları bir sürü çarpık hareketi vardı.

Technopat'tan ayrılması çok iyi ve hayırlı olmuş...

Kendi kendine etti maalesef. Profesyonellik başka bir şey arkadaşlar. Dünya üzerinde hiçbir şirket de inanç gibi hassas konularda hakarete varıncaya yorum yapan bir adam veya onun bağlı bulunduğu şirket ile çalışmak istemez.

Sen kamera önündesin. Ali Güngör, Erdi Özüağ vb. isimler nasıl sosyal medya hesabını kullanıyorsa sen de öyle kullanacaksın.

Mesela Technopat ciddi zarara uğradı. Arkadaşlarının emeğini de ziyan etti. Kendi cebinden mi karşılayacak?

Recep Bey'in eskiden beri gelen bir öfkesi var İslam'a. Bu eleştiri, sorgulama değil. Adam nefret güdüyor. Ancak bunu halka açık şekilde paylaşmaman gerekir.
Hocam öyle değil'de özür dilemesine rağmen başkalarına havalı ve iyi gözükeceğim diye firmalarında hatası var bir insan erdemliğini göstermiş özür dilemiş ama halen bu insanın üstüne gidip firma anlaşmalarını sonlandırmak yakışmadı ne olursa olsun insandır insan hata yapar Allah affeder peki insanlar neden affetmekte bu kadar zorlanıyor anlam veremiyorum umarım ortalık sakinleşince firmalar tekrar Technopat'a sponsor olur.

Hocam öyle değil'de özür dilemesine rağmen başkalarına havalı ve iyi gözükeceğim diye firmalarında hatası var bir insan erdemliğini göstermiş özür dilemiş ama halen bu insanın üstüne gidip firma anlaşmalarını sonlandırmak yakışmadı ne olursa olsun insandır insan hata yapar Allah affeder peki insanlar neden affetmekte bu kadar zorlanıyor anlam veremiyorum umarım ortalık sakinleşince firmalar tekrar Technopat'a sponsor olur.
Firmalar belki yaranmak için yapıyor olabilir ancak özür diledi diye bu sözlerini af mı edeceksin? Her lafı söyleyen birisi özür diledi diye affedeceksek bizim işimiz uzun. Recep Baltas hakkında yorum yapmacagim ancak her özür dileyen de Erdemli olmuyor. O hakaretler, o sözler cidden büyük bir kitleye hitap ediyor. Bunu geri döndüremezsin.

Bu konu muhtemelen daha önceki konular gibi mesaja kapatılacak. Bir toplum sürekli size eziyet gösterse, yıllarca kurslarda dayak yeseniz, konuştuğunuz zaman kafanıza vurulsa ve zekanızda ve ruhunuzda" giderilmeyecek yaralar bıraksa yıllar sonra bu kişilere sövseniz suçlu siz mi olursunuz yoksa size bunu yapanlar mı? Biraz objektif düşünün Recep Baltaş'a Twitter'da ateş püsküren herkes troll hesaplarını biraz inceleyin.

Sadece Monster ile değil Technopat platformu ile de yollarını ayırdı çok üzüldüm.

Edit: Monster'ın Technopat ile yollarını ayırmasının asıl sebebinin de Recep Baltaş'ın paylaşımları nedeniyle olduğunu unutmayalım zira Technopat'a çok pahalıya patlamıştır.

Recep abiyi bu kadar eleştiriyorsanız Sadece Enes var ya Eleştiri ve Podcast kanalı onu da eleştirin Twitter'da başka YouTube'da başka.

Son düzenleyen: Moderatör:
@KenanBulutE değerli dostlarım değerli hocalarım kalbimizi kıracak birbirimizi üzecek bir şeyler söylemeyin hepimiz insanız hepimizin düşüncesi farklı hepimiz bir ademden dünyaya gelmedik mi? Bak ne güzel agaçlar bulutlar yağmurlar karlar bunların kıymetini bilip yaşayalım birbirimizi kırmadan üzmeden Allah CC bize verdiği şeylerin kıymetini bilerek yaşayalım şu dünyada inanın tartıştığımız şeyler boş hepimiz bir gün öbür dünyaya göç edeceğiz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı