Monster notebook görüntü bozulmaları

Formalite4694

Decapat
Daha fazla  
Daha önce internette paylaşan yok bu sorunun aynısını o yüzden yazıyorum. Daha önce bilgisayarımda ısınma sorunu çıkmıştı onun için buraya yazmıştım yine ve servise götürünce düzelmişti dün çizgiler çıktı ekranda gidip gelmeye başladı. (örnekler alttadır) şimdi yarın götüreceğim yine teknik servise sorun düzeldi ama bu küçük bir sorun değil bence fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

4cbec5a6-b311-46c5-ac8d-27fd61cf961b.png
593d3aec-08bd-429d-9221-3f70415b9d86.png
ab8d006f-9294-47b1-9b04-6050fa1181fe.png
fbae82ca-2756-4386-8ae9-02072cb7798a.png

Dosya Ekleri

• 495b164e-b1a8-411d-9563-3003eecc0462.png
    495b164e-b1a8-411d-9563-3003eecc0462.png
    939,5 KB · Görüntüleme: 118
Roblox'a.

2 ihtimal var. Ekran kartı çipi arızalanmış olabilir. Ekranın devreleri hasar almış olabilir.

Açıkken arkada video izliyordum çizgi sorunu başladı ve şu an çizgi yok bence ekranda sorun yok ekran kartıyla ilgili olabilir ama Fortnite falan oynamayı denedim sıkıntı çıkmadı yine de götüreceğim Monster teknik servise.

Ekran kablosunda sorun olabilir ekranı açıp kapatınca veya açısını değiştirince durum nasıl kontrol edebilirsin.

Kablonun bir tarafı yamulup ezilmiş gibi duruyor bilgisayarı daha önce garantiye göndermiştim ısınma sorunundan o zaman olmuş olabilir bir de daha demin çizgi falan çıktı ekranda gitti ama ben videoya aldım dondu bilgisayar ekranı sıcaklık değerleri 50 60 (işlemci ekran kartı) tek kullanılan şey RAM anime izlerken oldu bu.
Bir de laptop ekranının açısını değiştirmeyi diyorsan onla ilgili değil denedim şimdi çizgi gelmedi.
Ve ekran parlaklığı azalıp artıyor gibi gözüküyor ama açmaya çalışınca parlaklığı Full gözüküyor neyse yine de teşekkür ederim size yarın götüreceğim zaten başka yaşayan olursa ne yapacağını öğrensin diye açtım bu konuyu yani açma sebeplerimden biri.
Son bir şey Intel UHD Graphics görüntü birimi kullanılmaya başladığında çizgi çıkıyor bugün daha bir şey yazamam herhalde PC'yi kapatacağım saat 00:00 olmadan video atabilirim isterseniz çünkü sıklaşmaya başladı bu telefondan yazacağım artık.

Kablonun bir tarafı yamulup ezilmiş gibi duruyor bilgisayarı daha önce garantiye göndermiştim ısınma sorunundan o zaman olmuş olabilir bir de daha demin çizgi falan çıktı ekranda gitti ama ben videoya aldım dondu bilgisayar ekranı sıcaklık değerleri 50 60 (işlemci ekran kartı) tek kullanılan şey RAM anime izlerken oldu bu.
Bir de laptop ekranının açısını değiştirmeyi diyorsan onla ilgili değil denedim şimdi çizgi gelmedi.
Ve ekran parlaklığı azalıp artıyor gibi gözüküyor ama açmaya çalışınca parlaklığı Full gözüküyor neyse yine de teşekkür ederim size yarın götüreceğim zaten başka yaşayan olursa ne yapacağını öğrensin diye açtım bu konuyu yani açma sebeplerimden biri.

Aynen en yakın zamanda götürmen en iyisi olur.

Ve donmaya başladı ekran arada aslında Intel UHD'yi devre dışı bırakıp girebilirim sanırım ve ama denemek yerine garantiye vereceğim.
Götürdüm PC'yi bana Windows 10'a geçmemi söylediler geçtim sonuç bu yarın bir daha götüreceğim sizce sinirlenmeliyim ben PC'yi 4 kere kapatıp açtım bu görüntü var pilini bile söküp taktım.
Ekran kablosunda sorun olabilir ekranı açıp kapatınca veya açısını değiştirince durum nasıl kontrol edebilirsin.

Aynen en yakın zamanda götürmen en iyisi olur.

Yeni resim attım bir de yazı bir bakarmısımız.

Dosya Ekleri

• 9E860B6B-D7CE-43D6-B911-C38BEDA1BF49.jpeg
    9E860B6B-D7CE-43D6-B911-C38BEDA1BF49.jpeg
    195,8 KB · Görüntüleme: 101
Son düzenleme:
Bu sorun yazılımsal benim de başıma gelmişti servis çözdü sende bir iletişime geç derim.

Benim ekranı değiştirdikten sonra çözüldü yazılımsal değildi benimki.
Hocam benzer bir sorun benim Monster'da da var. Siz nasıl bir sonuca vardınız. Servis sorunu çözdü mü?

Windows 11 kullanıyorsan format at Windows 10 kullan sonra düzelmezse servise götür benim bilgisayar Windows 11'ken götürdüm ve geri gönderdiler. Ayrıca sanırım büyük har kullanmadığın için mute yedin.

Benim ekranı değiştirdikten sonra çözüldü yazılımsal değildi benimki.

Windows 11 kullanıyorsan format at Windows 10 kullan sonra düzelmezse servise götür benim bilgisayar Windows 11'ken götürdüm ve geri gönderdiler. Ayrıca sanırım büyük har kullanmadığın için mute yedin.

Bende ekran kartı güncellemesi çakıştığı için diye not düşmüşlerdi. En güzeli garanti diğer türlü uğraşılmaz.

Geri
Yukarı