Monster Notebook pişman eder mi?

Bu aralara laptoplar pahalandı ama Monster Notebook almak istiyorum. Sizce Monster Notebook alsam pişman olur muyum?

Ya da önerebileceğiniz oyuncu laptopları var mı?
Monster notebook kullanıyorum hic pisman değilim. Aksine çok memnunum. Her türlü sorunuzu bana sorabilirsiniz.

Ben mayıs ayında a7 v12.2 modelini aldım. Malzeme kalitesi orta nın bir tık üstü. Soğutma dersen normal kullanımda gerçekten sessiz. 55 derecelerde geziyor. Servis derseniz arkadaşların dediği gibi. Oturmuş bi kalitesi yok. Müşteri hizmetleri global firmaların kalitesinde değil ancak her sorunuz için gerekli olan birime bağlanma hızınız ve canlı biriyle görüşme olasılığınız yüzde 95. Yoğun olan zamanları tenzih ederim. Ürüne gelirsek. Dedikleri gibi 15 günde 1 tane bile ölü pixrl çıksa bile panel değişimi yapıyorlar. Şansıma bende çıktı ancak ekranın çok kenarında ve özellikle oturup incelemezsen fark edilmiyor. 1 tane olunca bende göndermedim. Nazarlık olsun :). Ekran kalitesi hoşuma gitti. Donanım olarak konuşursak son dönem markaların oyun bilgisayarları aynı donanımları tercih ediyor. Asus dell msi casper hp lenovo hepsi aynı kalıptan çıkmış gibi sanki. Burada ben servis hızını ve ekonomiyi tercih edip monster aldım. Dell Asus ve hp de alışveriş sitelerinde ısınma sorunu olduğu yorumlarını çokça görünce markaya para vermenin mantıksız olduğuna karar verdim. Gelelim anakartların pahalı omasına. Maalesef uzun zamandır laptop üreticileri bga1440 denilen bir soket yapısı ile İşlemci ekran ve kartı nı anakart a gömülü olarak üretiyor. Hem yer tasarrufu sağlıyor hemde cihaz hafifliyor. Bu nedenle en ufak arızada bu üç bileşen otomatik olarak değişiyor. Malum fiyatların yüksek olmasında sebep bu. Monster ın bende alım sebebi olan diğer etmen söküp müdahale etmeniz garanti dışına çıkarmıyor. Pc niz için kendilerinden ek parça satın alıp kendiniz takabiliyorsunuz. Benim gibi müdahale sevenler için süper bi avantaj. Ancak artık fiyatlar yükselmiş. Aldığım pc bile 1500 TL zamlanmış. Tercih sizin.

Şahsen Msi teknik servisini bilmiyorum ama Asus için konuşmak gerekirse cidden Türkiye teknik servisi iyi hizmet vermiyor.
Msi genel olarak nerden şikayetleri yanıtlıyor var mı bildiğiniz bir site ?
Arkadaşlar MSI istanbulda teknik servisi var mecidiyeköyde bilen bilir gamepad almıştım bu kablolu olandan, drifting problemi yaşamıştım iadeye gittim. Bu arada ürünü Overgame mağazasından satın almıştım. Direk incelemeye aldılar çok bekletmeden iademi gerçekleştirdiler. Belki benim şansıma hızlı bir dönüş oldu ama 3 gün içinde dönüş sağladılar. Arkadaşların dediği gibi şans işi, ayrıca artık fiyatlarının 3500 4000 olduğunu bildiğim cihazlara şuan 7.500 gibi fiyatlar vermek saçma geliyor sipariş vermiştim direk iptal ettim. Benim tercihim tabi.

Arkadaşlar Msi markasına lafım yok zaten adamlar parasınıda alıyor fazlasıyla. Mesela Asus neden bu kadar kötü teknik servis ve müşteri hizmeti var ?

herkesin söylediği gibi kardeşim, teknoloji şans işi. ben 2 hafta önce aldım abra a7 v12. 1.5 gayet memnunum bi sıkıntı çıkmadı. aldıktan 2 gün sonra 400 tl zam gelmiş, bence daha fazla geç kalma. performance açısından fena bi makine. tek sıkıntısı kasa çok el izi tutuyor ama kolay da temizleniyor yani. alıcaksan bu modelden al stok geliyo, buna oranla hızlı oluyo gelişi. açıkcası kullanıcı olarak tavsiye ederim.

Geri
Yukarı