Monster Notebook Teknik Servisi Hayal Kırıklığı

Semdulge

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar.

Diğer etkenler bir yana, satış sonrası desteğine de güvenerek satın aldığım Monster marka laptop, beklentilerimi boşa çıkardı ve hiç beklediğim gibi çıkmadı.

12 ekimde sipariş ettiğim ve 14 ekimde elime geçen Monster Abra A7 V13.1 laptop, Windows kurulumunda hata verdiği için 15 ekimde geri kargoladım. Kargolamadan önce durumu teknik servisle görüştüğümde, laptop yeni alındığı için teknik serviste öncelik tanınacağı söylendi. Memnuniyetle kargoladım.

18 Ekim Pazartesi, öğleden sonra kargom teslim edildi; aynı gün içerisinde belki bir işlem yapılır mı diye düşünürken o gün tarafıma herhangi bir bilgilendirme yapılmadı, normaldir dedim.

19 Ekim Salı günü, saat 12:52'de arandım: bilgisayarda arıza tespit edilemediği, tüm testlerinin yapıldığı, (ödemesini önceden yaptığım) RAM takviyesinin yapıldığı tarafıma bildirildi. Öncesinde ölü piksel testi talebim de olmuştu ancak firma "şu an panel stok problemi yaşıyoruz, ben bu konuda size ekstra 1 yıl garanti vereyim" deyince ben de uzatmadan tamam dedim. Aynı gün ürünüm kargolanır diye beklenirken akşam arayıp durumu öğrenmek istediğimde kargolanmadığını söylediler.

Neyse dedim, 20 Ekim Çarşamba günü kargolanır, işlemleri salı günü öğle saatlerinde bitmiş ne de olsa. Ama çok ilginçtir ki çarşamba günü de kargolanmadı.

Bugün, 21 Ekim Perşembe, (salı günü öğle saatinde işlemleri bitirilmiş) bilgisayarımın inatla neden kargolanmadığını sordum, muhasebenin fatura kesmesini bekliyoruz dediler. 😅 Yüksek ihtimalle bugün de kargolanmayacak.

İyi de kardeşim, gelip biz kolundan tutup mu kestireceğiz faturayı? İki gündür bir faturayı kesemediniz mi, fatura ya fatura? Yazdır diyorsun, çıkıyor bilgisayardan.

Satış sonrası desteklerinin iyi olduğunu düşünerek bu firmadan alışveriş yaptım ama beni tamamıyla hayal kırıklığına uğrattılar. Çok kötü bir süreç yönetimleri var. Arıyorsunuz, durumu anlatıyosunuz ama sürekli bot gibi "ben aciliyetinizi ilettim, kaydınızı oluşturdum, vs vs." deyip hiçbir çözüm üretmiyorlar.

Satış sonrası sürecini incehesap kadar kötü yönetebilen başka firma var mıdır acaba diye düşünürken Monster "MERABALAR **" dedi. 😇

Alışveriş yapacak kişilerin satış sonrası destek konusunda bilgi edinmesi amacıyla yazılmıştır.

İyi günler.

Teknik servisin hayal kırıklığı yarattığını sanmıyorum. Buradaki tek sorun zaman sadece. İtopya'da garantilik işiniz olsun, o zaman tam da tanıma uyar konu başlığı. 1 yıllık fazladan garanti için yüzlerce lira alıyorlar. Bunun yapılması bile diğer şeyleri göz ardı etmek için bir sebep bence.

Herkese iyi forumlar.

Diğer etkenler bir yana, satış sonrası desteğine de güvenerek satın aldığım Monster marka laptop, beklentilerimi boşa çıkardı ve hiç beklediğim gibi çıkmadı.

12 Ekim'de sipariş ettiğim ve 14 Ekim'de elime geçen Monster Abra A7 v13.1 laptop, Windows kurulumunda hata verdiği için 15 Ekim'de geri kargoladım. kargolamadan önce durumu teknik servisle görüştüğümde, laptop yeni alındığı için teknik serviste öncelik tanınacağı söylendi. Memnuniyetle kargoladım.

18 Ekim pazartesi, öğleden sonra kargom teslim edildi; aynı gün içerisinde belki bir işlem yapılır mı diye düşünürken o gün tarafıma herhangi bir bilgilendirme yapılmadı, normaldir dedim.

19 Ekim salı günü, saat 12:52'de arandım: Bilgisayarda arıza tespit edilemediği, tüm testlerinin yapıldığı, (ödemesini önceden yaptığım) RAM takviyesinin yapıldığı tarafıma bildirildi. Öncesinde ölü piksel testi talebim de olmuştu ancak firma "şu an panel stok problemi yaşıyoruz, ben bu konuda size ekstra 1 yıl garanti vereyim" deyince ben de uzatmadan tamam dedim. Aynı gün ürünüm kargolanır diye beklenirken akşam arayıp durumu öğrenmek istediğimde kargolanmadığını söylediler.

Neyse dedim, 20 Ekim çarşamba günü kargolanır, işlemleri salı günü öğle saatlerinde bitmiş ne de olsa. Ama çok ilginçtir ki çarşamba günü de kargolanmadı.

bugün, 21 Ekim perşembe, (salı günü öğle saatinde işlemleri bitirilmiş) bilgisayarımın inatla neden kargolanmadığını sordum, muhasebenin fatura kesmesini bekliyoruz dediler. 😅 yüksek ihtimalle bugün de kargolanmayacak.

İyi de kardeşim, gelip biz kolundan tutup mu kestireceğiz faturayı? İki gündür bir faturayı kesemediniz mi, fatura ya fatura? Yazdır diyorsun, çıkıyor bilgisayardan.

Satış sonrası desteklerinin iyi olduğunu düşünerek bu firmadan alışveriş yaptım ama beni tamamıyla hayal kırıklığına uğrattılar. Çok kötü bir süreç yönetimleri var. Arıyorsunuz, durumu anlatıyosunuz ama sürekli bot gibi "ben aciliyetinizi ilettim, kaydınızı oluşturdum, vs." deyip hiçbir çözüm üretmiyorlar.

Satış sonrası sürecini İncehesap kadar kötü yönetebilen başka firma var mıdır acaba diye düşünürken Monster "merhabalar **" dedi. 😇

Alışveriş yapacak kişilerin satış sonrası destek konusunda bilgi edinmesi amacıyla yazılmıştır.

İyi günler.

Monster'ın müşteri hizmetleri cidden kötü. Arkadaşımın

Abra A5 v18.1 isimli modelinde​

Ekranında ölü piksel çıkmıştı. Değiştirdik demişler fakat geldiğinde sorun devam etmiş yani hala ölü pikselli sonra iade etti yeni almıştı.

Monster teknik servisinden ben memnun kaldım, sorunumu çözdüler aslında ama siz aslında pek beklememişsiniz laptop'un servise ulaştığı günden itibaren, 3 gün olmuş. Benim 1 haftaya yakın sürmüştü.

Monster teknik servisinden ben memnun kaldım, sorunumu çözdüler aslında ama siz aslında pek beklememişsiniz laptop'un servise ulaştığı günden itibaren, 3 gün olmuş. Benim 1 haftaya yakın sürmüştü.
Önemli nokta şu: işlemleri salı günü 12:52'de tamamlanan bir ürün neden perşembe günü kargolanır? Tamamıyla yok yere 2 gün geciken kargo müşteri memnuniyetsizliği getirir.

Güncelleme: Dün birkaç sitede şikayet kaydı oluşturunca beni arayıp "kargonuzu çıkardık, bu akşam ya da yarın sabah kargo takip numarası gelecek" dediler.

Öğle oldu, tarafıma herhangi bir takip numarası gelmedi. Monster'ı arıyorum, biz kargoya verdik diyorlar. Kargo şirketini arıyorum "bizde, size ait bir kargo yok" diyorlar.

Rezalet.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı