MSI GE60 hayal kırıklığı

• Konuyu başlatan Sercan Yeşil
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 73
  • Görüntüleme 10B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Fark yüzde kaç olur bilmem ama ben oyunumu oynayabiliyor muyum istediğimde ona bakarım :) İstediğimde oynuyorum. Yine MSI al bu farkları dert edeceksen :)

Yav dert etmiyorum. :D MSİ de hayatta almam. MSİ'yi 2 dir servise yolluyorum ilkinde de böyle oldu adamlar iade etti. Yine iade etcekler sanırım yapma gibi bir şeye kalkışmıyorlar -,- . Artık ne zaman gelir bilmiyorum adam 15-20 gün demişti. Kısmetse Asus'u alınca fotoları atarım artık. :)

- - - Güncellendi - - -

Hocam senin facebook felan varmı ? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sendeki de bahtsız bedevilik, üzücü bir olay... Olan en kötü şey senin günlerce beklemen, Asus alırsın ki sen de bu şans varken onda da birşey çıkmasın :) Kuru yer kalmasın dikkat et :) İnşallah bundan sonra istediğin gibi olur ama oyuncu laptobu almayanlar çok ısınıyor sanırım, alttan fanlı sehpa gibi laptolar için olan zamazingolardan alırsın iş görüyor.

- - - Güncellendi - - -

Hocam senin facebook felan varmı ? :)

Babannemde bile face var teknoloji ile yakından ilgilenen Egemende mi olmuycak :)

Sendeki de bahtsız bedevilik, üzücü bir olay... Olan en kötü şey senin günlerce beklemen, Asus alırsın ki sen de bu şans varken onda da birşey çıkmasın :) Kuru yer kalmasın dikkat et :) İnşallah bundan sonra istediğin gibi olur ama oyuncu laptobu almayanlar çok ısınıyor sanırım, alttan fanlı sehpa gibi laptolar için olan zamazingolardan alırsın iş görüyor.

- - - Güncellendi - - -

Babannemde bile face var teknoloji ile yakından ilgilenen Egemende mi olmuycak :)

Vatana git gel ordaki adamla dostluk kurdum. :D Asusda da sorun çıkarsa artık uzaklara gitcem çok uzaklara. :D Yani facebook u varsa özel mesaj olarak atsın sende at. :D Isınma konusunda da benim gibi hep oyun oynayan birinin napacağı düşündürüyor açıkcası. Böyle düşüncelere dalmış bir şekilde bir kenarda duruyom.(bkz. bu resim. :D )
r0bjx.jpg
[/URL][/IMG]

- - - Güncellendi - - -

İnternette gezinirken bu bilgisayarı buldum çok hoş. http://www.istanbulbilisim.com.tr/asus-g-series-g75vw-nh71-notebook-fiyati,62680.html indirimede girmiş. Parası olan alsın arkadaşlar. :D :D

Fiyat iyi ama adamlar stok eritiyor resmen.

Zaten bütçem yetmiyor. :D Recep abi zaten tasarım olarak da burasını sevmiştim.

Bi suçum yok burası çok güzel. :D

- - - Güncellendi - - -

Beyler ben y500 (sli ) alırsam. Bilgisayar yüzde yüz ısınacak mı ?(yani ısınmaktan kastım kapanacak kadar ) Birde diyorlar sli ile ilgili problemler varmış doğru mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüzde yüz ısınacak ya da hiç ısınmayacak diye bir garantiyi kim verebilir. Linkini attığım testte bir inceleme yapmışlar işte. Oradan aşağı yukarı bir fikir elde edebilirsin. SLI ile ilgili durumu da yukarıda açıkladım sana. SLI ile oyun oynamak için oyunun ve ekran kartı driverinin tüm güncellemelerini eksiksiz yapman lazım. SLI desteği oyun çıkar çıkmaz gelmiyor. Ayrıca AutoCad gibi programların da SLI desteği yok yukarıda bahsettiğim gibi. Bunlar sorun olmayacaksa al Y500'ü.

Yüzde yüz ısınacak ya da hiç ısınmayacak diye bir garantiyi kim verebilir. Linkini attığım testte bir inceleme yapmışlar işte. Oradan aşağı yukarı bir fikir elde edebilirsin. SLI ile ilgili durumu da yukarıda açıkladım sana. SLI ile oyun oynamak için oyunun ve ekran kartı driverinin tüm güncellemelerini eksiksiz yapman lazım. SLI desteği oyun çıkar çıkmaz gelmiyor. Ayrıca AutoCad gibi programların da SLI desteği yok yukarıda bahsettiğim gibi. Bunlar sorun olmayacaksa al Y500'ü.

Şimdi mantıken tek kart olarak Y500'le N56VZ eşit değil mi ?

Donanım olarak aynı tek kart Y500'le N56VZ.

Sonu 470le biten seri sorunsuz seri ayrıca monster almam. Ek olarak Recep abi bişi önersene bana. :D
Recep abi öner bence msi hiç bir sorunu yok. Öncelikle bu foruma Recep abi var diye üye oldum. Recep abi de bu bilgisayarın arkasındaydı ve birçok kişiye önerdi. Öncelikle bu sorunların çözümünü söyleyeyim.

BIOS güncellemesi ekran kartı boost sorunu ve güç yönetimi ile alakalı sorunları çözüyor. Wi-fi'ye gelirsek basit bir çözümü var.

1) MSI web sayfasına giriyorsunuz ve fimrmware seçimini yapıp ilgili dosyayı indiriyorsunuz->MSI Global – Download Center

2) Bu dökümanda yer alan önergeleri izleyin -->Döküman: http://www.msi.com/files/pdf/Win8_EC_Update_Step_by_Step_Guide.pdf
Türkçe anlatım:
a) Cihazı mutlaka elektrik (Pil takılı iken) hattına bağlayın ve adım 1'de bahsedilen dosyayı .zip klasöründen çıkartın
b) .zip dışına çıkarttığınız klasörü açarak, winflash isimli dosyayı çalıştırın
c) Açılan uygulama ekrtanının sap alt köşesinde yer alan Shutdown kutucuğunu işaretleyin ve Start Butonuna tıklayın (Çıkan mesaja OK diyerek devam edin)
d) Yükleme tamamlanınca PC kapanacak.
e) Kapanan PC'nin elektrik fişini çekin ve pilini çıkartın. 30 sn - 1 dk sonrasında pili tekrar takın ve cihazı elektrik hattına bağlayın.
f) PC güç açma butonuna tıklayın, MSI logosu gelmeden "Del" butonuna sürekli basıp bırakın(BIOS açılacak)
g) Açılan BIOS ekranında sırası ile:
- F9 --> "Enter"
- F10 --> "Enter" tuşlarına tıklatın.
h) Yeni FW kurulmuştur

BIOS GÜNCELLEME

Burda resimli anlatıyor:
http://www.msi.com/files/pdf/Win8_UEFI_BIOS_Update_auto_en.pdf

Sonuna kadar MSİ !

Fan sorununu yaşamadım şimdiye kadar 660 ve 453tr'yi inceledim hiçbir sorun yok. i7 msi ge60 kunlanıcısıyım gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Msi'a bozuk diyenlere inanmayın biraz bilgisayardan anlıyorsanız 5dk'da çözülecek basit yazılımsal hata olduğunu anlayacaksınız :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı