Monster notebookta fanı sıfıra indirebilir miyim?

Tunan

Decapat
Arkadaşlar Monster Abra A7 kullanıyorum. Normal pilde kullanılırken CPU sıcaklığım en fazla 38'i görüyor ama %35 fan açıyor bunu nasıl çözebilirim? Kapatma imkanım var mı?

Arkadaşlar Monster Abra A7 kullanıyorum. Normal pilde kullanılırken CPU sıcaklığım en fazla 38'i görüyor ama %35 fan açıyor bunu nasıl çözebilirim? Kapatma imkanım var mı?

Kapatırsan sıcaklığın artabilir bunu baştan söyleyeyim. BIOS'a girip Fans always On'u disable yap. Gerekmediğinde çalışmaz.

Eğer kapatırsan 5 dakika içinde işlemci 90 derecelere çıkıp sistemi kapatır.

Yukarıdaki arkadaşın yöntemi ile kapatma imkanın var ama kapatmanı tavsiye etmem çünkü büyük ihtimalle kapattıktan sonra sıcaklık yükselecek fan çalışacak, fan çalıştıktan sonra işlemci yeniden soğuyacak ve fan duracak yine ani hız artışı olacak bu şeklide sürekli tekrar edecek benim tavsiyem kesinlikle kapatmamalısın.

Kapatırsan sıcaklığın artabilir bunu baştan söyleyeyim. Bıos'a girip fans always On'u disable yap. Gerekmediğinde çalışmaz.

Eğer yine de kapatacağım diyorsan yukarıdaki arkadaşın yöntemi doğrudur.

Böyle bir şeyi önermeyiz, zira laptoplar normal bilgisayarlara göre çok daha fazla ısınıyorlar.

Monster kontrol merkezinden güç ayarları > ofis modu yavaş soğutma > onun altındada eco modu işaretledin mi neredeyse fan dönmüyor gibi bir şey oluyor :)

Yeni konular

Geri
Yukarı