Monster Notebook'u bataryasız kullanmak sorun oluşturur mu?

RootForKing

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 4 yıldır aktif olarak sürekli şarjda ve pili takılı şekilde kullandığım Notebook'umu bugün açtığımda pilin patlama seviyesine geldiğini ve kasayı çok zorladığını gördüm.

3 hafta sonra İstanbul'a gidip batarya değişim talebinde bulunacağım ancak, bu süre zarfında batarya olmadan kullanırsam elektrik vs. gibi durumlarda sıkıntı yaşar mıyız?

Bataryayı da takıp devam etmek istemiyorum çünkü her yeri açılmak üzere çok şişmiş durumda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, 4 yıldır aktif olarak sürekli şarjda ve pili takılı şekilde kullandığım Notebook'umu bugün açtığımda pilin patlama seviyesine geldiğini ve kasayı çok zorladığını gördüm.

3 hafta sonra İstanbul'a gidip batarya değişim talebinde bulunacağım ancak, bu süre zarfında batarya olmadan kullanırsam elektrik vs. gibi durumlarda sıkıntı yaşar mıyız?

Bataryayı da takıp devam etmek istemiyorum çünkü her yeri açılmak üzere çok şişmiş durumda.

Oluşturmaz ama batarya li-ion ise uzun süre kullanmamaktan batarya ölebilir.

Bataryasız kullanım bir problem oluşturmaz ancak ekstra önlem olarak akım korumalı priz ile kullanmanızı tavsiye ederim.

Monster Tulpar T5 v19.1 kullanıyorum. Orijinal bataryası 1.5k' dan başlıyor. Yok mudur muadili ya da muadil batarya kullanmak zararlı mıdır? Bilgisi olan aydınlatırsa çok memnun olurum. Herkese iyi forumlar.

Geri
Yukarı