Monster panel değişimi mantıklı mı?

Chinaski

Femtopat
Daha fazla  
Selam herkese,

Dead pixel kaynaklı ürünü değiştirmek istiyorum fakat müşteri temsilcileri sadece panel değişimi yapılır ve bunun yeni ürün almaktan farkı yok, zaten siz sipariş verdiğinizde bilgisayarı biz inşa ediyoruz panel değişiminde sadece paneli değiştirip inşa ediyoruz gibi düşünün daha sağlıklı olur sizin için diyor. Emin olamadım, panel değiştirmek sıfır bir ürün için garip değil mi yoksa zaten laptopu kendileri inşa ettikleri için burada inşa edilen parça panel olduğundan sıfırı bozma durumu yaşanmamış mı oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ürünü yeni aldıysanız cayma hakkınızın süresi içerisindeyseniz iade edebilirsiniz. Ama sıfır alınca da yine şans işi. Firma dediği gibi ürününü her şeyini kendi toparladığından bu değişim sıfır mahiyetinde olacak bir nevi. Tabi işçiliğini iyi yaparlarsa. Aynı garanti koşullarını da devam ettiriyorlar. Seçim sana kalmış.

Monster bu konularda çok garip bir marka, bende de ölü pixel çıkmıştı 120Hz olan panelimin yerine 144Hz takmışlardı. Eğer iade hakkınız varsa iade etmeniz daha mantıklı gibi.

Panel degişimi istemediğini, yeni bir ürün göndermelerini istediğini, mümkün değilse para iadesi almak istediğini söyle. Bak nasıl yeni ürün gönderiyorlar. Bizzat yaşadım yakın zamanda aynı sorunu.

Panel degişimi istemediğini, yeni bir ürün göndermelerini istediğini, mümkün değilse para iadesi almak istediğini söyle. Bak nasıl yeni ürün gönderiyorlar. Bizzat yaşadım yakın zamanda aynı sorunu.
Yani ürünü en başta inşa etmek gibi oluyorsa panel değişimi çok arada kaldım. Adamlar zaten biz yapıyoruz burada tek fark sorunsuz paneli ürününün tümünü inşa etmek yerine panelini inşa etmek oluyorsa yeni ürün almanın bir anlamı var mı bilmiyorum. Çünkü alınan yeni ürün daha kötü olabilir. Aynı sorunları taşıyor olabilir. Siz ne düşünüyorsunuz?

Eğer ürünü yeni aldıysanız cayma hakkınızın süresi içerisindeyseniz iade edebilirsiniz. Ama sıfır alınca da yine şans işi. Firma dediği gibi ürününü her şeyini kendi toparladığından bu değişim sıfır mahiyetinde olacak bir nevi. Tabi işçiliğini iyi yaparlarsa. Aynı garanti koşullarını da devam ettiriyorlar. Seçim sana kalmış.
Kesinlikle. Firma kendi inşa ediyorsa yeni ürün inşa ettirmek yerine paneli inşa ettirmek aynı şey olmuyor mu onu düşünüyorum. Burada işçilik önemli.

İnşa etmekten kasıt tüm parçaları kendileri temin edip birleştiriyorlar. Yani bir nevi üretici firma gibi düşünmek gerek. Bİr servisten öte direkt üreticinin kendisi müdahale ettiğinden gerekli garantiyi sıfır satın almışsın gibi sunuyor. İşçilik konusunda zaten bir sorun görürsen direkt iade işlemleribni de başlatabilirsin. Ürününü nasıl gönderdiysen tamir edip öyle geri göndermeliler. Ellerinde hazır panellerden biri ile yenileyecekler panelini. Kısa ve risksiz bir işlem onlar için.

İnşa etmekten kasıt tüm parçaları kendileri temin edip birleştiriyorlar. Yani bir nevi üretici firma gibi düşünmek gerek. Bİr servisten öte direkt üreticinin kendisi müdahale ettiğinden gerekli garantiyi sıfır satın almışsın gibi sunuyor. İşçilik konusunda zaten bir sorun görürsen direkt iade işlemleribni de başlatabilirsin. Ürününü nasıl gönderdiysen tamir edip öyle geri göndermeliler. Ellerinde hazır panellerden biri ile yenileyecekler panelini. Kısa ve risksiz bir işlem onlar için.
Tek şüphem, ekranı menteşelerinden çıkarıp açıp paneli değiştirirken bunu profesyonel olmayacak şekilde yapabilirler mi onu bilemiyorum. Sanki fabrikadan gönderilmiş gibi olmayacakmış diye korkuyorum aslında

Yeni konular

Geri
Yukarı