Monster Pusat K1 Klavyedeki Switch Nedir?

DeviLZydar

Decapat
Aklıma takıldı bu klavyede kullanılan switchlerin markası ne ? Tam olarak bilgi sahibi olan biri var mı ? Kimi yerde Outemu kimi yerde Cherry MX denilmiş. Tam doğru olduğuna kanaat getirecek bir bilgi bulamadım açıkcası. Bilgisi olan bir arkadaş yazar ise sevinirim.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben size işin asıl mantığını söyleyeyim. Bu switchlerin markası ne olursa olsun bi fark yaratmaz. Ürünün basıldığı kalıp,enjeksiyon,malzeme bunların hepsi aynı onu söylim. Tek fark boyutlarında ufak oynamalarla milisaniyelik çabukluğu sağlamak. Bunlar hiçbir oyuncunun oyununa etki edicek şeyler değildir. Adamlar boyutta ufak oynamalar yaparak kendi markasını koymuşlar. Outemu'da olsa Cherry MX'de olsa birşey değişmeyecek. Sen aldığın keyife bak.

Cherry MX yazan editör arkadaşlar teknoloji cahili belli ki :) Outemu Blue Switch kullanıyor ve yazılımı Çinli bir çok markada, Rampage vb. markaların ürünlerinde de görebilirsiniz.

Tabii ki bunları başka forumlar yada benzer sitelerde gördüğüm için yazmıştım. En doğru şekilde klavyeyi açıp bakmak lazım aslında sonuç olarak Outemu Switch lerin üzerine marka adı yazılı oluyor. Söküp bakmak gerek :)
Geri bildirim ve alakanız için teşekkürler

Geçenlerde bunun ile ilgili mail attım Monster'a telefonla geri dönüş yaptılar ufak tefek bir sohbet havası oluştu. Satış destekten olan arkadaş her şekilde Cherry değil onu biliyorum,kendim Cherry kullanan biriyim,fakat Kalih mi yada Outemu mu vs tam olarak ne olduğuna dair onun bile bir bildiği yok. Bende bunun üretim sürecinden geçen teknik kısıma ulaşabiliyor iseniz sorabilir misiniz dedim. Tabii dediler.
Bakalım belki tekrar bir dönüş sağlarlar. Kalih bile olsa Outemu yerine 300 TL fiyat bandında alınabilir bir klavye olur kanaatindeyim.

Cherry MX olsa güzel olurdu. :matrix:
330TL'ye Cherry MX veriyorlarsa bende alırım kenarda dursun zararı olmaz :D
Geçenlerde bunun ile ilgili mail attım Monster'a telefonla geri dönüş yaptılar ufak tefek bir sohbet havası oluştu. Satış destekten olan arkadaş her şekilde Cherry değil onu biliyorum,kendim Cherry kullanan biriyim,fakat Kalih mi yada Outemu mu vs tam olarak ne olduğuna dair onun bile bir bildiği yok. Bende bunun üretim sürecinden geçen teknik kısıma ulaşabiliyor iseniz sorabilir misiniz dedim. Tabii dediler.
Bakalım belki tekrar bir dönüş sağlarlar. Kalih bile olsa Outemu yerine 300 TL fiyat bandında alınabilir bir klavye olur kanaatindeyim.
Sharkoon Skiller Mech SGK3 modeline göz at ;) @Onur Altuğ Sever ile bu aralar favorimiz :)

Kalih ve 240 TL ye inmiş allahım sana geliyorum yanlız böyle yazıyorum da bütün para sisteme gitti :D Hayvan gibi sistem var klavye hala Membrane :D Allah'tan mause var elimde de FPS oyunlarda sorun yaşamıyorum ama iş MMO ya gelince pert :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı