Monster Pusat K3 Pro nasıl bir klavyedir?

• Konuyu başlatan Woxel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 113
  • Görüntüleme 9B
Hocam ben de benzer bir soruyu K586 Pro için sormak istiyorum. Örneğin gateron optiklerin housingi ile Outemu arasında tek fark birinin şeffaf olması. Sizce housing değiştirilip K586'ya Gateron Optik Yellow takılabilir mi?

Optik switch takamazsın bu K530'daki gibiyse aldığın K586'daki switchlerde. Onun dışında alt kısım önemli housingde. Led üstte olduğu için uymadı benim denediğim switchler. Cherry MX Red/Black, Gateron Milky Yellow, Gateron standart switchler, Kailh Box, Speed ve Pro switchler uymayanlar.

En son K530 ile gelen switchleri açtım, spring ve stemleri gateron milky yellowlarla değiştirip lube uyguladım housing ve stemlere. Springler zaten önceki klavyeden yağlanmıştı zaten.

TKL istersen K552, tam boy ve bilek desteği istersen GK500. Ben K552 alırdım.
Galiba k552 alacağım ilk mekanik klavyem olacak. Switch bozulursada aliexpressten sipariş edip değiştiririm 50 liraya yeni klavye almama gerek kalmaz. K552 kafama aşırı yattı şuan. Düşününce 1000 tl'ye bir ara almayı planladığım asusun k552 den tek farkı ışık ve ses tekerleği olcaktı. 700 lira cebimde kalır.

Optik switch takamazsın bu K530'daki gibiyse aldığın K586'daki switchlerde. Onun dışında alt kısım önemli housingde. Led üstte olduğu için uymadı benim denediğim switchler. Cherry MX Red/Black, Gateron Milky Yellow, Gateron standart switchler, Kailh Box, Speed ve Pro switchler uymayanlar.

En son K530 ile gelen switchleri açtım, spring ve stemleri gateron milky yellowlarla değiştirip lube uyguladım housing ve stemlere. Springler zaten önceki klavyeden yağlanmıştı zaten.
Hocam K586-Pro kendiliğinden outemu optik switchleri kullanıyor ve ledler dediğiniz gibi pcbnin üstte. Sizin yaptığınız gibi spring değişimi mümkün ancak clicky switch olacağı için lineara geçmek nasıl olur bilmiyorum. Optik switchlerde hepsinin genel olarak derinliği aynı standartta ancak housing siyah ve ledlerin görünmeme ihtimali var. Housing değişimi mümkün mü hocam optikler arasında?

Hocam K586-Pro kendiliğinden outemu optik switchleri kullanıyor ve ledler dediğiniz gibi pcbnin üstte. Sizin yaptığınız gibi spring değişimi mümkün ancak clicky switch olacağı için lineara geçmek nasıl olur bilmiyorum. Optik switchlerde hepsinin genel olarak derinliği aynı standartta ancak housing siyah ve ledlerin görünmeme ihtimali var. Housing değişimi mümkün mü hocam optikler arasında?
Hocam bizdehesaplı.com güvenilir mi k552'yi ordan alacağımda ? @Quanic

Hocam bizdehesaplı.com güvenilir mi k552'yi ordan alacağımda ? @Quanic
Daha önce ordan alışveriş yaptım ve sorun yaşamadım. Ancak hiç iade gibi şeylerle uğraşmadım aldığım üründe. Satış kargolama ve siparişi alana kadar verilen bilgiler yanıtlar güzel ancak satış sonrası desteğini bilemiyorum.

Hocam K586-PRO kendiliğinden outemu optik Switch'leri kullanıyor ve LED'ler dediğiniz gibi PCB'nin üstte. Sizin yaptığınız gibi spring değişimi mümkün ancak clicky Switch olacağı için lineara geçmek nasıl olur bilmiyorum. Optik Switch'lerde hepsinin genel olarak derinliği aynı standartta ancak housing siyah ve LED'lerin görünmeme ihtimali var. Housing değişimi mümkün mü hocam optikler arasında?

K530 optik Switch değil bendeki. Bilemiyorum optik Switch'li versiyonda neler yapabilirsiniz. Şu resimdeki Switch'lerin üzerinde Redragon yazan versiyonu.

Dosya Ekleri

• 61P7CIxtL7L._AC_SL1100_.jpg
    61P7CIxtL7L._AC_SL1100_.jpg
    33,8 KB · Görüntüleme: 34
Ben arada kaldım ya GK61 yellow Switch'li ya da SK61 Red Switch'li alacağım 370TL ama Türkçe olması ve bilek desteği için Monster da olabilir

Ben arada kaldım ya GK61 yellow Switch'li ya da SK61 Red Switch'li alacağım 370TL ama Türkçe olması ve bilek desteği için Monster da olabilir
Bence ingilizce klavye almayın alan arkadaşlarımın hepsi pişman oldu ordan biliyorum. Özellikle enter tuşu çok sıkıntı oluyor küçük olması. Ben 100 daha koyup gk500 aldım. Monsterin bilek desteği hoşuma gitmedi dandik plastikten yapılma ve rahat değildi. Bence benim gibi 100 daha koyup gk500 alık ya da 300’e k552 kurama alın rainbow ışıklandırma sizi rahatsız etmicekse. K552 switchler değiştiği için ömürlük olur bozuldukça yeni switch takarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı