Monster Ses Patlama ve Cızırtı Sorunu Çözümü

Kadir_m

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Evet arkadaşlar uzun süre boyunca başımızı ağrıtan bu sorunu nasıl çözdüğümü adım adım anlatıyorum. (Temiz kurulum ve Uğraş gerektirir)
Öncelikle ihtiyacımız olan sürücülerin hepsini indirmemiz gerekiyor. Benim modelim Tulpar T7 v19.5 olduğu için buradan sürücü karşılaştırması yapıyorum. Sürücüleri, temiz kurulumdan sonra da buradaki sırayla kuruyoruz.
Sürücü indirme kaynaklarımız:
Intel Yonga, Ekran Kartı, Kablosuz ve Bluetooth sürücüleri Drivers & Software (En güncellerini ve sizin ürüne uyumlu olanları bulup indirin, latest yazanlar en günceli ve otomatik programı önermiyorum)
Nvidia ekran kartı sürücüsü Sürücüleri Yükle | NVIDIA
LAN, ME, Kart okuyucu ve Monster Kontrol Merkezi Monster'ın kendi sitesinden
Son olarak Ses Sürücüsünü buradan en güncelini indiriyoruz. Realtek High Definition Audio Driver - Geçmiş
Kesinlikle Sound Blaster uygulamasını kurmayın.

Şimdi gelelim uygulama kısmına, Technopat rehberlerinin yardımı ile Windows 2004 sürümünü indirip USB ile temiz kurulum yapıyoruz. Kaynak
Kurulum bittikten sonra sağolsun Windows bütün her şeyi otomatik güncelliyor, tabi ki biz bunu kesinlikle istemiyoruz. Aygıt yöneticisinden aşağıdaki SS'de görünen Ses ve Görüntü kısmındaki her şeyi, sağ tık özellikler yapıp, sürücü kısmından cihazı kaldır yapıyoruz. Sürücüleri silip silmeyeceğimizi soruyor, sili işaretliyoruz.
Aygıt Yöneticisi.png
Şimdi Monster'ın sitesindeki sırayla sürücülerimizi kuruyoruz. Bunu yaparken sürekli olarak Aygıt Yöneticisinden, Windows'un otomatik olarak sürücü yükleyip yüklemediğini kontrol etmekte fayda var. Intel grafik kartınızı yüklerken ''Sürücü bu bilgisayar için imzalanmamış ya da bu sürüm uygun değil'' gibi bir hata alabilirsiniz. Bunun için de DDU uygulamasını yükleyip, Intel GPU sürücülerini onunla silip tekrar yüklemeyi deneyin düzelecektir.

Bütün bunlar zor geliyorsa; Realtek ve Sound Blaster sürücülerini kaldırıp, Realtek son sürümü yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bende işe yaramamıştı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı