Monster Tulpar T7 v20.3 ses ve sıcaklık sorunu

Hocam taşınabilirlik gerekmiyor ise neden dizüstü bilgisayar aldınız ki? Masaüstü bilgisayar her zaman sıcaklık olarak dizüstü bilgisayardan iyidir.
Ya şöyle ben bu kadar sıcaklık ve ses durumunu açıkça ön göremedim, taşınabilirlikte gerekiyor ama kasa da olsa taşırım bikac kez yapacak bir şey aksi takdirde ısınmayan ses yapmayan leptop varsa almak isterim önemli olan bu

Ya şöyle ben bu kadar sıcaklık ve ses durumunu açıkça ön göremedim, taşınabilirli de gerekiyor ama kasa da olsa taşırım birkaç kez yapacak bir şey aksi takdirde ısınmayan ses yapmayan laptop varsa almak isterim önemli olan bu.

Isınmayan var ancak aynı zamanda sessiz yok. Yani sessiz olmasını isterseniz soğutma performansı azalıyor. Tabii ki bu kural Monster için geçerli değil. Monster markasının kullandığı fanlar zaten sesli ve soğutma performansı pek hoş değil. Bunun dışında bu kural MSI, ASUS, HP, Lenovo gibi markalarda geçerlidir.

Isınmayan var ancak aynı zamanda sessiz yok. Yani sessiz olmasını isterseniz soğutma performansı azalıyor. Tabii ki bu kural Monster için geçerli değil. Monster markasının kullandığı fanlar zaten sesli ve soğutma performansı pek hoş değil. Bunun dışında bu kural MSI, ASUS, HP, Lenovo gibi markalarda geçerlidir.
Hocam benim leptop markalarından yana ümidim kalmadı msı pahalı asusta, acer nitro nasıl bilmiyorum onu önerenler oluyor, ya beklicem iade edip yada masaüstü sistem alıcam

Ya şöyle belli süre sonra İstanbul'a gidicem orda sabit olurum gibi yani, şuan net birsey yok ama sürekli genel olarak git gel yapan biri değilim
Hocam o zaman kesinlikle masaüstü alın. Hatta 2 haftadır hazır kasa sistemlerinde indirimler oluyor oradan kasa alırsanız gerçekten mantıklı bir sistem alabilirsiniz. Artık kasa toplama devri bitti. Ekran kartları tek başına satışta 10.000-12.000 TL'den satışı olurken hazır kasa sistem alırsanız aynı ekran kartı 4500-6000 TL civarına geliyor ve bu çok iyi bir şey. Tavsiyem fırsat kovalayın. Geçenlerde RTX 3060 Ti ekran kartı ve Intel Core İ7 10700F işlemci 11.800 TL fiyatında satışı vardı. Harika bir fiyat.

Hocam o zaman kesinlikle masaüstü alın. Hatta 2 haftadır hazır kasa sistemlerinde indirimler oluyor oradan kasa alırsanız gerçekten mantıklı bir sistem alabilirsiniz. Artık kasa toplama devri bitti. Ekran kartları tek başına satışta 10.000-12.000 TL'den satışı olurken hazır kasa sistem alırsanız aynı ekran kartı 4500-6000 TL civarına geliyor ve bu çok iyi bir şey. Tavsiyem fırsat kovalayın. Geçenlerde RTX 3060 Ti ekran kartı ve Intel Core İ7 10700F işlemci 11.800 TL fiyatında satışı vardı. Harika bir fiyat.
Suan itopyada ki tekno gamerı öneriyo musunuz, bu sistem hangi sitede

Geri
Yukarı