Monster T7 24.1 laptop oyunlarda düşük performans veriyor

Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi T7 v24.1 modeli.

Bilgisayarı 2021 Eylül ayında aldım o zamanlar bu sorun yoktu üst düzey bir performans alıyordum. Geçtiğimiz yaz bu sorun pik yaptığında artık bir termal macun yenilenmesi gerektiğini düşündüm. Ücretsiz bakım hizmetinden yenilettiğimde iyileşme oldu fakat çözülmedi. Biraz araştırma yaparak iyileştirmek için pek çok şey denedim(fanların hava akımını kolaylaştırmak, ortamı havalandırmak vs.) Ama kış olmasına rağmen dereceler 100 dereceyi bile görüyordu. En son bir şekilde anladığım kadarıyla güç ayarlarından işlemcinin gücünü kısıtladım ve bu şekilde sorunu geçici olarak çözmüş oldum. Bunun zorlama bir çözüm olduğunu düşündüğüm için bir foruma yazma isteği duydum.

Sorunun çözülmeden hemen önceki sıcaklık değerleri ekte.

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    124,8 KB · Görüntüleme: 17
İşlemciyi kısıtlarsan düşük performans alman normal. Sıcaklık için servise gönderip not ekle sorun çözülmedi diye. Bir de eski sürücüleri dene belki onunla alakalı olabilir.

Başlıkta da belirttiğim gibi T7 v24.1 modeli.

Bilgisayarı 2021 Eylül ayında aldım o zamanlar bu sorun yoktu üst düzey bir performans alıyordum. Geçtiğimiz yaz bu sorun pik yaptığında artık bir termal macun yenilenmesi gerektiğini düşündüm. Ücretsiz bakım hizmetinden yenilettiğimde iyileşme oldu fakat çözülmedi. Biraz araştırma yaparak iyileştirmek için pek çok şey denedim(fanların hava akımını kolaylaştırmak, ortamı havalandırmak vs.) Ama kış olmasına rağmen dereceler 100 dereceyi bile görüyordu. En son bir şekilde anladığım kadarıyla güç ayarlarından işlemcinin gücünü kısıtladım ve bu şekilde sorunu geçici olarak çözmüş oldum. Bunun zorlama bir çözüm olduğunu düşündüğüm için bir foruma yazma isteği duydum.

Sorunun çözülmeden hemen önceki sıcaklık değerleri ekte.
Peki bu durumu monster'a tekrar anlattınız mı? Cihazım çok ısınıyor, eski performansı alamıyorum bu yüzden işlemciyi bile kısıtladım diye.

Soğutucun yoksa kesinlikle almalısın. Monster sahibiyim, 90 dereceleri geçiyordu. Macun sürdürüp temizlik yaptırdım ve 6 fanlı Rampage soğutucu aldım. Şu an çok daha iyi. Eğer soğutucu kullanırken PC fanlarını da Turbo'ya alırsanız bence bayağı bir derece azalışı olur.

Teknik servislerine bu durumu belirttin mi dostum?
Hayır. muhtemelen teknik servisle şuanda uğraşmak istemediğimden teknik servisle bir iletişime geçmedim ama böyle devam ederse geçeceğim yaza doğruı.

İşlemciyi kısıtlarsan düşük performans alman normal. Sıcaklık için servise gönderip not ekle sorun çözülmedi diye. Bir de eski sürücüleri dene belki onunla alakalı olabilir.
Performans düşüşü yüksek sıcaklıktan kaynaklı. Hatta işlemci kısıtladığım için sıcaklık düştü dolayısıyla performans attı diyebilirim. Teşekkürler tavsiyeler için.

Soğutucun yoksa kesinlikle almalısın. Monster sahibiyim, 90 dereceleri geçiyordu. Macun sürdürüp temizlik yaptırdım ve 6 fanlı Rampage soğutucu aldım. Şu an çok daha iyi. Eğer soğutucu kullanırken PC fanlarını da Turbo'ya alırsanız bence bayağı bir derece azalışı olur.
Soğutucunun tam modelini yazar mısın? Bir de turbo mod dediğimiz benim kontrol merkezinde bulunan Performans Modu değil mi yoksa ayrıca bir fan modu mu var?

GPU throttle yiyor, servise gönderin.
Nasıl anladığını yazar mısın? Teşekkürler cevap için.

Son düzenleme:
Laptop açma tuşunun yanında bir tuş olması lazım. Oraya bastığınızda Gaming ve Turbo moda geçiş yapabilirsiniz. Monster kontrol merkezinde de ayarlayabilirsiniz. Fan hızlarının olduğu kısımdan Turbo'ya çekerek.

Hayır. Muhtemelen teknik servisle şu anda uğraşmak istemediğimden teknik servisle bir iletişime geçmedim ama böyle devam ederse geçeceğim yaza doğruı.

Performans düşüşü yüksek sıcaklıktan kaynaklı. Hatta işlemci kısıtladığım için sıcaklık düştü dolayısıyla performans attı diyebilirim. Teşekkürler tavsiyeler için.

Soğutucunun tam modelini yazar mısın? Bir de Turbo mod dediğimiz benim kontrol merkezinde bulunan performans modu değil mi yoksa ayrıca bir fan modu mu var?

Nasıl anladığını yazar mısın? Teşekkürler cevap için.

Fan ayarlarını maksimum yapın, GPU çok fazla ısındığından performans kısıyor yani throttle yiyor. Bunun dışında servise göndermenizi şiddetle öneririm bu sıcaklık laptopa zarar verecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı