Monster T7 25.1 ışık sızdırıyor

raweon07

Hectopat
1 aylık Monster T7 25.1'de ışık sızması var. Beni de rahatsız ediyor koyu ekranlarda ve karanlık ortamlarda. Belli bir kısmındaki sızmalar ışıklı ortamlarda da belli olabiliyor. Serviste panel değişimi yaptırabilirim. Panel değişimi çözüm sağlar mı acaba? Sızma fotoğraftakinin hemen hemen aynısı yani fotoğraftan kaynaklı abartma gibi bir durum yok. Sol alttaki yarım daire şeklinde olan ışıklı ortamlarda da belli olabiliyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20211221_205857.jpg
    IMG_20211221_205857.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 162
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu da T7 24.1 modeline sahip kuzenimin ekranı. Bu kadar kusursuz olmasa da şu üst köşelerdeki sarılıkların olmamasını istiyorum.

Laptop almadan once arastirmanizi iyi yapin, ozellikle uretim kalitesi isik sizmasi degerlerini cok etkiliyor. Onceki laptopum Acer'di 0 isik sizmasi vardi su an Legion 5 Pro var ve bunda da 0 isik sizmasi var. Illa 0 cikacak diye bir kural yok ama uretim kalitesi buyuk oranda etkiliyor sizma seviyelerini.
150 Nit:

DSC_0269.JPG

Yaklasik 350 Nit:

DSC_0270.JPG

Laptop almadan once arastirmanizi iyi yapin, ozellikle uretim kalitesi isik sizmasi degerlerini cok etkiliyor. Onceki laptopum Acer'di 0 isik sizmasi vardi su an Legion 5 Pro var ve bunda da 0 isik sizmasi var. Illa 0 cikacak diye bir kural yok ama uretim kalitesi buyuk oranda etkiliyor sizma seviyelerini.
150 Nit:

Eki Görüntüle 1296478

Yaklasik 350 Nit:

Eki Görüntüle 1296479

Çok güzel hocam güle güle kullanın. Bizim panel dandik olduğundan böyle olduğu çok belli zaten Chi mei diye bir firma üretiyor.

Doğru diyorsunuz ama aklıma takılan şu. Şu üst köşelerdeki sarılık bazı panellerde hiç yok bazılarında ise çok var benimki gibi. Yani bu 3. cihazım hepsinde de oldu. Yani panelin özelliğinin değişmesi hiçbir şeyi etkilemez mi?
Etkilemiyor diye biliyorum, panelin montajinda olusan ufak tefek aci bozukluklari sebep oluyor olmasi lazim ama yine de %100 emin degilim.

Geri
Yukarı