Monster T7 v19.5 vs ASUS ROG STRIX Scar III G531GW-ES072

M4likose

Hectopat
Daha fazla  
Uzun zamandır bilgisayar bakıyorum. Bütçem ortalama 15.000 TL ve bu iki model arasında kaldım.

Kullanım amacım AutoCAD 3dmax rayno 3D gibi çizim programlarını kullanmak ve oyun oynamak.

ASUS'un bu modelinin Türkçe incelemesi yok farklı özelliklerdeki aynı modelin incelemesi var. Bu beni biraz kuşkulandırıyor açıkcası ama Monster'a baktığımızda ‘toplama laptop satıyor bunlar ya / kasaları çok dandik’ tarzında şeyler çok duyuyorum.
Ve Monster yaklaşık 3 haftadır kısıtlı stok getiriyor. 10. nesil işlemciye geçeceklerini öğrendim bugün. Müşteri hizmetlerinden beklemek mantıklı mı?
Kullanıcı yorumlarını bekliyorum.

Monster: Tulpar T7 V19.5.1 17,3" Gaming Laptop | Monster Notebook

ASUS

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster kesinlikle önermem. kalite bakımından cidden çok kötü bir arkadaşim 6 bin TL'ye aldığı Monster notebook yüzünden her hafta 2 kere servise gitmek zorunda kaldı. Tercihiniz ASUS'tan yana olsun.

Monster kesinlikle önermem. kalite bakımından cidden çok kötü bir arkadaşim 6 bin TL'ye aldığı Monster notebook yüzünden her hafta 2 kere servise gitmek zorunda kaldı. Tercihiniz ASUS'tan yana olsun.

ekşide monster kullanıcı yorumlarında genelde alt segmentteki laptoplarında sıkıntı çıkıyormuş orta ve üst modellerde pek yok yorumları var ama asusunda doğru dürüst bir incelemesi yok o kadar para vermem için beni tatmin eden bir şeyini bulamadım

Ekşide Monster kullanıcı yorumlarında genelde alt segmentteki laptoplarında sıkıntı çıkıyormuş orta ve üst modellerde pek yok yorumları var ama ASUS'unda doğru dürüst bir incelemesi yok o kadar para vermem için beni tatmin eden bir şeyini bulamadım.

Bir de sanırım Casper Excalibur vardı ona da bakmanızı tavsiye ederim.
MSI'ya da bakilabilir.
MSI ya da bakilabilir.

Ekşide Monster kullanıcı yorumlarında genelde alt segmentteki laptoplarında sıkıntı çıkıyormuş orta ve üst modellerde pek yok yorumları var ama ASUS'unda doğru dürüst bir incelemesi yok o kadar para vermem için beni tatmin eden bir şeyini bulamadım.

Dostum biraz araştırma sonucu şunu buldum gayet iyi.

.

Uzun zamandır bilgisayar bakıyorum. Bütçem ortalama 15.000 TL ve bu iki model arasında kaldım.

Kullanım amacım AutoCAD 3dmax rayno 3D gibi çizim programlarını kullanmak ve oyun oynamak.

ASUS'un bu modelinin Türkçe incelemesi yok farklı özelliklerdeki aynı modelin incelemesi var. Bu beni biraz kuşkulandırıyor açıkcası ama Monster'a baktığımızda ‘toplama laptop satıyor bunlar ya / kasaları çok dandik’ tarzında şeyler çok duyuyorum.
Ve Monster yaklaşık 3 haftadır kısıtlı stok getiriyor. 10. nesil işlemciye geçeceklerini öğrendim bugün. Müşteri hizmetlerinden beklemek mantıklı mı?
Kullanıcı yorumlarını bekliyorum.

Monster: Tulpar T7 V19.5.1 17,3" Gaming Laptop | Monster Notebook

ASUS

@M4likose Şimdi iki laptop da gayet kaliteli. Soğutma ve dış kasa kalitesi farkı Asus'un biraz daha iyi lakin ekranı işi bozdu. Hem daha pahalı hem de 15.6" ekran bu yüzden Monster olan alınmalıdır.

Bu arada ben 7.Nesil olan Tulpar T7 laptopunu 3 yıldır kullanıyorum 1 kere bile sorun çıkarmadı. Sen markayı kötüleyenlere kulak asma bir şey bildikleri yok eski nesil abra kullanmış gelmiş konuşuyor. Monster 6.Nesil ve öncesi sıkıntılıydı o da hepsi değil. Kaç kere yazdım, en sonunda rehber paylaşacağım anlamıyorlar 😀

Tulpar T7 v19.5 kullancısıyım. Cihazın işlemci performansı ne kadar kötü olsa da oyunlarda çoğu RTX2070 laptopun üstünde performans veriyor buna rağmen yazılımı çok kötü. Çok yazılım problemi ile karşılaşıyorsunuz. Isınma sorunu var, benim laptopda ekranın alt kısmındaki kısımda bazı problemler çıktı bu sebeple. Fanı fazla ses çıkarıyor. Ayrıca teknik servisinden hiç memnun değilim.
Sebebi: Monster ve muhteşem teknik servisi - Technopat Sosyal
@M4likose Şimdi iki laptop da gayet kaliteli. Soğutma ve dış kasa kalitesi farkı Asus'un biraz daha iyi lakin ekranı işi bozdu. Hem daha pahalı hem de 15.6" ekran bu yüzden Monster olan alınmalıdır.

Bu arada ben 7.Nesil olan Tulpar T7 laptopunu 3 yıldır kullanıyorum 1 kere bile sorun çıkarmadı. Sen markayı kötüleyenlere kulak asma bir şey bildikleri yok eski nesil abra kullanmış gelmiş konuşuyor. Monster 6.Nesil ve öncesi sıkıntılıydı o da hepsi değil. Kaç kere yazdım, en sonunda rehber paylaşacağım anlamıyorlar 😀
Bende geçen sene ekim den beri kullanıyordum. İlk 3 ayn problem olmadı mutluydum ne olduysa herşey 3 ay sonra başladı...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı