MSI GS65 Stealth 9SE vs ASUS ROG STRIX scar III

Aikka

Hectopat
Daha fazla  

Mevcut indirimiyle 14.700 TL'ye gerileyen MSI'ın bu modeli oldukça şık tasarıma sahip, cezbedici duruyor. Artı yönleri en önemlisi Dual Channel olarak gelişi (2x8GB), içerisinde Windows 10 yüklü oluşu ve zarif-şık tasarımı diyebiliriz. Eksisi benim gözümde sadece bu güçlü donanımı bu ince kasa ne kadar soğutabilir diye düşünüyorum, bir de 256 GB ile sınırlı hafıza.

15.000 TL fiyatıyla bolca RGB içeren bu model MSI'ya göre daha kaba/ağır bir tasarıma sahip fakat yine de güzel bir görünüme sahip. Artılar RTX2070, RGB'leri, belki üstteki modele nazaran daha iyi bir soğutma (gerçi yine işlemci 90 dereceleri görüyormuş), 1 TB SSD ile geniş bir hafıza. Eksileri her ne kadar RTX2070 içerse de Single Channel oluşuyla alabileceğim performansın üstteki model ile benzer olacağını düşünüyorum, FreeDOS oluşu.

Fikirlerinizi bekliyorum.

Eğer oyun için alıyorsanız Asus modelini alın. MSI o modeli ince ve güçlü laptop isteyen kullanıcılar için yapmış ve ince olduğundan dolayı soğutması pek iyi değil. Asus modelinin ekran kartı da bariz daha iyi ve isterseniz ilerde RAM ekleyerek dual channel yapabilirsiniz. İşlemcinin ısınma konusunda ise XTU kullanarak undervoltage ile sorunu çözersiniz bence.

Ben de şuan laptop bakıyorum aynı bütçe civarında. İncehesap’a 10.nesil işlemcili msi’lar geldi bakmak istersen.

İnceledim şimdi. 32 GB Ram'e sahip yalnız 1 model var, diğerleri dual channel 16 GB devam ediyor. Bu GL modelleri ile ilgili hoparlör konusunda çok olumsuz yorumlar duyuyorum. RGB olmaması (tek renk-kırmızı), 120 Hz ve IPS panel olmayan (özellikler kısmında belirtilmemiş IPS değil diye düşünüyorum.) ekranı ayrı olumsuz özellikleri. Bu işlemcilerin ısınma problemi için 9. nesil 9750H'nin problemi deniyorken bir dizüstüne 10. nesil işlemci alıp onun soğumasını ummak bilemedim 😅.

Eğer oyun için alıyorsanız Asus modelini alın. MSI o modeli ince ve güçlü laptop isteyen kullanıcılar için yapmış ve ince olduğundan dolayı soğutması pek iyi değil. Asus modelinin ekran kartı da bariz daha iyi ve isterseniz ilerde RAM ekleyerek dual channel yapabilirsiniz. İşlemcinin ısınma konusunda ise XTU kullanarak undervoltage ile sorunu çözersiniz bence.

Yani izlediğim incelemelerden anladığım kadarıyla ben de şöyle bir algı oluştu. RTX2070 + 1x16 GB RAM ile RTX2060 + 2x8 GB RAM karşılaştırıldığında sanki fark olmayacakmış gibi. Tabi RAM arttırımına gidilebilir ASUS'ta fakat bu seferde bütçe oldukça yükseliyor ayrıca mevcut şartlarda servis ve kargo hizmetleri oldukça yavaşlamış durumda anladığım kadarıyla. Şu an ASUS'un yalnızca 1 hizmet noktası açıkmış Ümraniye'de. Hatta onlarda sadece kargo ile ürün kabul ediyorlarmış, elden teslim olayını kaldırmışlar sağlık önlemleri açısından. Yani hemen hallolacak bir durum olmayacak.

İnceledim şimdi. 32 GB Ram'e sahip yalnız 1 model var, diğerleri dual channel 16 GB devam ediyor. Bu GL modelleri ile ilgili hoparlör konusunda çok olumsuz yorumlar duyuyorum. RGB olmaması (tek renk-kırmızı), 120 Hz ve IPS panel olmayan (özellikler kısmında belirtilmemiş IPS değil diye düşünüyorum.) ekranı ayrı olumsuz özellikleri. Bu işlemcilerin ısınma problemi için 9. nesil 9750H'nin problemi deniyorken bir dizüstüne 10. nesil işlemci alıp onun soğumasını ummak bilemedim 😅.

Yani izlediğim incelemelerden anladığım kadarıyla ben de şöyle bir algı oluştu. RTX2070 + 1x16 GB RAM ile RTX2060 + 2x8 GB RAM karşılaştırıldığında sanki fark olmayacakmış gibi. Tabi RAM arttırımına gidilebilir ASUS'ta fakat bu seferde bütçe oldukça yükseliyor ayrıca mevcut şartlarda servis ve kargo hizmetleri oldukça yavaşlamış durumda anladığım kadarıyla. Şu an ASUS'un yalnızca 1 hizmet noktası açıkmış Ümraniye'de. Hatta onlarda sadece kargo ile ürün kabul ediyorlarmış, elden teslim olayını kaldırmışlar sağlık önlemleri açısından. Yani hemen hallolacak bir durum olmayacak.
Korona nedeniyle durumlar böyle maalesef. Ama dediğiniz performans aynı olma durumu mümkün değil zaten işlemci Ryzen olmadığından dual channel o kadar da önemli değil. RTX2070 ile kesinlikle daha fazla performans alırsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı