Monster ve muhteşem teknik servisi

Odyofil

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Merhaba geçen ay bilgisayarımı Monster teknik servisine verip bazı sorunlarının giderilmesini istedim. 6 sorundan 3'ünü giderdiler. Teknik servis kağıdında da termal macun değişimi yapılıp fanların temizlendiği yazıyordu. Bugün bilgisayarımın içini açıp CoolerMaster MasterGel Nano ile değiştirmek istediğim. Soğutma bloğunu kaldırınca da şokta kaldım. Fotoğrafı sizlere atıyorum. birazcık sizde şaşırın...

WhatsApp Image 2020-03-14 at 13.42.40.jpeg

Gördüğünüz gibi işlemci üzerinde hiç termal macun yok, ekran kartı üzerinde ise fazla sıkılmış. Özellikle ekran kartı üstündeki macunu temizlemek için çok zaman harcadım. İşlemci içinse 5-10 saniyede halledebildim.

Toz konusunda gelecek olursak da sol üst fana bakarsanız anlarsınız zaten. Tam anlamıyla muhteşem bir temizlik yapılmış.

Ayrıca işlemci güç besleyicilerinden birinin padi yırtılmasına rağmen "Muhteşem Monster teknik servisi bakımında" değiştirilmeyim nasılsa öyle bırakılmış...

Bu arada termal macun sonrası hep çalışan fanım düzeldi, artık gerektiğinde çalışıyor...

Güncelleme 1 : Eskiden Cinebench testinde 95-100 derecede 2700 puan alan laptop termal macun değişimi sonrası 90 derecede 3000 puan almayı başardı. CoolerMaster bu ürününü gayet iyi yapmış... Ayrıca laptop soğutucusu kullanmıyorum. Masa üstünde duruyor laptop. Soğutucu ile 85 derecelerde bile çalışması mümkün gibi geliyor bana...

Güncelleme 2 : Laptop altına soğutucu koyarak yaptığım cinebench testinde işlemci 81 dereceyi geçmedi buna rağmen skor 3040 a yükseldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıştırmadan dolayı macun kenarlara gitmiş. Bu normal bir durum.

Performans farkına gelince: Monster servisi her cihaza MasterGel Nano sürecek değil. Tabii ki daha düşük iletkenlikte bir macun kullanıyorlardır.

Toz konusunda haklısınız, daha iyi temizlenebilirmiş.

Geçmiş olsun. Hangi teknik servise gittiniz acaba? Birde bu durumu Monster müşteri hizmetleri ile paylaştınız mı ve bir cevap geldi mi acaba? Genelde Monster servislerinde memnuniyet söz konusu ki bende hizmetlerinden memnundum.

Geçmiş olsun. Hangi teknik servise gittiniz acaba? Bir de bu durumu Monster müşteri hizmetleri ile paylaştınız mı ve bir cevap geldi mi acaba? Genelde Monster servislerinde memnuniyet söz konusu ki bende hizmetlerinden memnundum.

Evet mail aracılığı ile görüşüyorum. En yakın zamanda sizi arayacağız dendi. Bekliyorum aramalarını. Bu arada tek sorunumda bu değil. Çözüldü dedikleri sorunlar hala devam etmekte. Özellikle hoparlördeki patlama sesleri.

Performans farkına gelince: Monster servisi her cihaza mastergel nano sürecek değil. Tabii ki daha düşük iletkenlikte bir macun kullanıyorlardır.

Peki kenara giden macun hep o şekilde kalıyor değil mi? Yani ben neredeyse 1 aydır macun kenara kaymış şekilde kullanıyorum.

Evet mail aracılığı ile görüşüyorum. En yakın zamanda sizi arayacağız dendi. Bekliyorum aramalarını. Bu arada tek sorunumda bu değil. Çözüldü dedikleri sorunlar hala devam etmekte. Özellikle hoparlördeki patlama sesleri.
Ben satın alırken 1-2 problem yaşadım ve takım liderinden geri dönüş alarak sorunumu çözdüler, Yani bilemiyorum ama bana müşteri hizmetleri ve yaklaşımları hep olumluydu. geçen sene temizlik için servislerine 13.00 civarı götürdüğüm bilgisayarımı aynı gün teslim almak istediğimi söyleyip rica ettim akşam 17.00 gibi teslim ettiler. Şubeler arasında fark var mı bilemiyorum ama ben Ankara'daki şubeye gitmiştim.

Ben satın alırken 1-2 problem yaşadım ve takım liderinden geri dönüş alarak sorunumu çözdüler, yani bilemiyorum ama bana müşteri hizmetleri ve yaklaşımları hep olumluydu. Geçen sene temizlik için servislerine 13.00 civarı götürdüğüm bilgisayarımı aynı gün teslim almak istediğimi söyleyip rica ettim akşam 17.00 gibi teslim ettiler. Şubeler arasında fark var mı bilemiyorum ama ben Ankara'daki şubeye gitmiştim.

Ben de Ankara'daki şubeye gidiyorum. Hoparlör sorunu hariç anakartdan gelen sesi ve mikrofon sorunumu gayet iyi bir şekilde çözdüler ama iş hoparlöre gelince herhangi bir değişim olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Performans farkına gelince: Monster servisi her cihaza mastergel nano sürecek değil. Tabii ki daha düşük iletkenlikte bir macun kullanıyorlardır.

Cihazların ghosting yaptıgını ve bulanık oldugunu soyuluyorlar. Ayrıca ntsc srgb HZ ortalama ıyı gıbı olsa da MS 9 daha ustu de olabilir? Ekranlarında ısık sızması da yogunluk yasandıgını görebiliyoruz. Yani pek yaşanmayan bir marka yoktur. 😊Benim merak ettiğim Monster Tulpar v19. 3 19.5 bu modellerde şikayetler kişiyle cihaz arasında mı kalıyor yoksa kronik sorunlar mi? Ayrıca bu modellerde bakır sogutma sistemi kaçlı 4 6 7?İnternette GL MSI serisi ASUS TUF serileri Dell G351 Acer Nitro ve Legion ile omen Monster yakın fiyatlarda gorebilmekteyız. Ornegın GL75 9sd 052trx modeli 10 binlere sureklı dusuyor.Ayrıca msi bu modelinde ms, ntsc, srgb ve Adobergb degerleri konusunda bilginiz var mi? Sızın onerınız nedir? Bu Monster serılerı ile sıcaklık degerleri de bırcok konu var bu forumda 90 95 100 ıslemcı ekran kartı 75 80 bu degerler normal mi? Normal olan değerler kaç olmalı? Ayrıca markalar arası hiç kıyaslama yapmıyorsunuz? Monster önerirmisiniz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı