Monster T7 v20.3'te dGPU bulunuyor

Pettigrew

Kilopat
Merhaba dostlar. T7 v20.3 modelinde ve diğer Tulparlarda BIOS güncellemesi ile gelmesi beklenen dGPU ayarı yeni satın alınan modellerin bazılarına gelmiş bulunmakta.

Neden yeni satın alınmış dediğimi açıklayayım. 20.3'ü alan arkadaşlar dGPU seçeneğinin bulunmamasından şikayet ediyordu ve Monster da güncelleme ile alakalı işe yarar hamlelerde bulunmuyordu. Ben 22 Mart 2021 Pazartesi günü cihazı ön siparişten satın aldım. Çarşamba günü sipariş durumum üretim aşamasına geçti ve aynı anda çoğu Monster modeline 500 TL ile 1000 TL dolaylarında zam geldi. Tahminimce yurt dışından yeni parti geldi. Perşembe kargolandı ve cuma elime geçti cihaz. Windows kurmadan hemen BIOS'tan dGPU ayarının olup olmadığını kontrol ettim ve bulunuyordu. Bu yeni partiden gelen cihaz bana ulaşmış olmalı. BIOS sürümüm daha önce alan arkadaşlara göre daha günceldi. Fakat komiktir ki Monster güncellemeyi dosya olarak alamamış. Güncel olarak ellerine ulaşmış ve öyle göndermişler. Çünkü eski sürüme sahip arkadaşlar güncelleme talep ettiklerine 04 sürümünün ellerinde olduğunu söylüyorlar. Bende ise 06 sürümü var.

Diğer cihazlarda tam olarak durum nedir bilemiyorum. Yeni alan bazı arkadaşlara güncel gelmiş sanırım ama tecrübe etmediğim için kesin bir şey söyleyemem. Özetle, 20.3 alacak arkadaşlar dGPU ayarı ile cihazlarını temin edecekler gibi görünüyor.

Güncellenmiş kontrol merkezinden de Dynamic Boost açılabiliyor ve kaç w olacağı seçilebiliyor. Fakat 2.0 mı değil mi tam bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla Dynamic Boost 2.0 açılıp kapatılamıyordu. Bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse güzel olur.

Ben özelliği sorunsuz kullanıyorum. Cihazı da bütün riskleri göz önünde bulundurarak aldım. Sıkıntısız elime ulaştı. Malzeme kalitesi de bana güzel geldi. Tabii beklentinin ne olduğuyla alakalı sanırım bu. ASUS X552C'den buna geçince güzel göründü muhtemelen. Ya da daha iyisini deneyimlemediğimden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba nasıl açabilirim dpgu yu hocam yardım eder misimiz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videonun 12. dakikasında işlem gösteriliyor. Farklı model olsa da aynı şekilde yapılıyor. Eğer cihazınızda dGPU ayarı mevcutsa bu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı