İnceleme Monster T7 V25.1

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

@yunustncr Hangi adrese mail attınız hocam ben de geçen hafta aldım, yararlanabilirsem sevinirim açıkçası.

Arkadaşlar az önce v25.1 modelini eft seçeneği ile satın aldım. Ne bir para çekmek için kod nede başka birşey istedi. Bu işlere uzağım. satın alındı gözüküyor. Ne yapmam gerekiyor?(ek ücret vs alınıyor mu bu işlemden çünkü banka kartımda limit var.)

@BeLcyna Hocam şu kısmı biraz daha aydınlatır mısınız? Yanlış bir şey yapmak istemiyorum da.

Laptop'ı Monster'ın sitesi dısından alan arkadaşlar farklı donanımları mesela disk gibi, fark ücretini ödeyerek ve diske herhangi bir sistem kurmadan servise götürerek mi degisim sagladınız

Merhaba arkadaşlar.

Bu bir kötüleme veya yerme yazısı değildir. 1 adet ölü piksel yolunda servis sürecinde başımdan geçenleri anlatacağım.

30 eylülde v25.1.1 modelini satın almıştım, buraya da yazmıştım ve muhabbetini yapmıştık. Ürün bana 6 ekim gibi ulaştı, kutuyu dikkatlice açarak kozmetik kontrolünü, sonra da ilk testlerini yaptım. Ekranında 1 adet ölü pikseli vardı, onun haricinde herhangi bir sorunu yoktu. Ölü piksel 1 adet bile olsa benim için can sıkıcıydı. Bu aşamada battı balık yan gider hesabı servise götürmeye karar verdim ve hemen ilk tatil günüm olan 16.10.2021 tarihine yerimi ayırttım.

Saat 11:00 dolaylarında cihazı servise teslim ettim. Yaklaşık 1.5-2 saat sonra SMS geldi ve teslim almaya gittim. Teslim aldığımda panelini değiştirdiklerini söylediler, hemen koltuklardan birine kurulup testimi yaptım ve evet, yine ölü piksel vardı ve yine 1 adetti. Fakat bu sefer farklı yerdeydi. Kasaya arkadan bakarken sağ tarafta kalan arka ızgaraların da iç taraftan birkaç ayağı eğrilmişti. Buradan bir arkadaşın da başına eğrilmiş ızgara olayı geldiği için kontrol listeme yazmıştım. Cihazı ilk elime aldığımda kontrol ettiğim detaylar arasındaydı ve eminim ki yoktu. Tabii ki gözümden de kaçmış olabilir, kimseyi zan altında bırakmak istemem.

Bu olayın akabinde 14:30 sularında hızlıca ürünü tekrar verdim ve sorunun devam ettiğini ve değişen panelde de ölü piksel olduğunu ilettim. Fan ızgaralarındaki sorundan bahsettim. Normalde böyle bir şeyin yaşanmadığını ve istisna olduğunu söylediler, tamam dedim, cihazda problem olmayacaksa tekrar vereyim maksat işimiz görülsün.

Akşamüzeri 17:00 gibi tekrar SMS geldi ve tekrar gittim. Cihazı teslim aldım ve yine bir kenara gidip kontrolümü yaptım. Bu sefer ölü piksel yoktu fakat ekranda yuvarlak beyaz şeffaf bir leke vardı ve gitmiyordu. Leke dediğim dışarıdan yapışmış bir şey değil, belli ki ekranda problem var. Fan ızgaralarında da herhangi bir işlem yapılmamıştı.

Hızlıca tekrar içeri girdim ve durumu anlattım. İade etmek istemediğimi ve sorunların giderilmesini istediğimi açıkça belirttim. Orada denk gelen arkadaş gayet kibar ve ilgili bir şekilde konu hakkındaki kaygılarımı dinledi ve buna göre bir not düştü. Akabinde cihazı tekrar teslim ettim ve cumartesi günü yetişmeyeceği için evime gittim.

Aklımdaki plan, yine sorunlar çözülememişse seçimlik hakkımla birlikte değişim isteyecektim.

Pazartesi. Benim cihaz için bir servis çalışanını görevlendirmişler. Gün içerisinde 4 defa arandım. Teknik servise 3. kez giriş yaptığı için cihazın yenisiyle değişim yapılmasına karar vermişler. Fakat sonradan görüldü ki teknik servis stoklarında aynı ürün yok. Beni arayan çalışan mağaza stoklarından çekebileceklerini söyledi ve bende eski cihazdaki SSD'mi alıp yenisine takıp takamayacaklarını sordum, yapmak zorunda değillerdi fakat yaptılar. Yeni cihazın kasasında problem yok. Servis çalışanının dediğine göre ekranın üst köşesinde çok detay olacak şekilde ışık izi var. Fakat bunun da değişim garantisini verdiklerini, servis kaydını aldığını ve 20-25 gün sonra stoklar yenilediğinde getirmem halinde ilk sıradan halledeceklerini söyledi.

Akşamına gidip ürünü teslim aldım. Servis çalışanının bahsettiği noktaları ve genel hatlarıyla tüm cihazı ve ekranı çok detaylıca kontrol ettim. Ekranda bahsettiği noktadaki izi gördüm, pekte önemsenecek noktada ve büyüklükte bir sorun değildi. Eve geldiğimde yine oturup kontrollerimi yaptım, 18 Ekim akşamım cihazın kontrolleriyle geçti desem yeridir. Evde yaptığım tüm bu kontrollere rağmen telefondaki adamın bahsettiği gibi bir soruna rastlamadım, servis binasında kendi gözlerimle görmüştüm fakat evde aynı yerde aynı iz yoktu.

Az önce tekrar kontrol ettim, yine yok.

Tekrar servise götürür müyüm bilmiyorum. İade etmek istemiyorum çünkü ürünün muadilleri ve GP76 olanının fiyatları ortada. Bu sorun zamanla ortaya çıkarsa randevumu alacağım, önümde 1 aya yakın vakit var.

Monster'ı tercih ederken servis yüzü göreceğimi biliyordum fakat bu kadar göreceğimi düşünmemiştim. Bu bir kenara, cihazda çıkan sorunlar ve her şeye rağmen bir türlü çözülememesi biraz da şanssızlık bana göre. Farklı bir markadan satın almış olsaydım bu kadar ilgi alaka gösterip değişim yaparlar mıydı emin değilim. Her ne kadar 1 günümü servis ve çevresindeki mekanlarda harcamış olsam da sıfır cihazla değişim yapmaları ve yine sorun yaşanırsa yardımcı olacaklarını iletmeleri iyi bir şey. Markaya karşı ön yargım elbette yine var fakat en azından sorunumun çözüleceğini biliyorum.

Konuyla ilgilenen Monster çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Şimdi cihaz elimde ve sağlam. Müşteri olarak ben memnunum, işimi yapabildiğim için müşterilerim memnun, mutluyuz.

aynı şekilde bende bugün aldım. gayet güzel duruyor. sadece throtlestop ta gördüğüm kadarıyla undervolt ayarları kilitli. bunları nasıl açacağımı bulamadım.
Bende ön sipariş verdim dün sabah size galiba 3 gün içersinde gelmiş. Bendeen geç 9 iş günü içerisinde kargoya verileceği gösteriliyor acaba erkenden elime geçer mi ? Siz de mi ön siparişten almıştınız ?

Evet bende ön sipariş vermiştim. En geç 5 Ekim de kargoda yazıyordu. Ama 30 Eylül de geldi. Sizin ki de çok geç olmadan verilir umarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…