İnceleme Monster T7 V25.1

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
LOL'de de silip yükledim ilk oyun olmadı diğer oyunlarda yine aynı şekilde her TF sırasında drop oluyor.
Sizin drop dediğiniz anlık takılma mı yoksa karakteri sağ-sol, ileri-geri hareket ettirirken böyle nasıl desem karakterin çarpılıyormuş gibi anlık bozulması mı? Kafede bu bahsettiğimi yaşıyordum FPS'imi monitörün Hz değerine sabitleyince çözülmüştü.

O takılma FPS sabitleme ile düzeliyor, diğer drop dedigim ise PC 800 FPS alıyorsa 100FPS'e sabitlerseniz ara ara 99 98 bazen yer yer 95'e düştüğünü görürsünüz. Bu normal.
@Semicon sizin çıktığınız değerlere çıkamıyorum her ayarı yaptım

Son düzenleyen: Moderatör:
İnceleme için çok teşekkür ederim, size bir kaç soru sormak istiyorum. Sizce laptop bu fiyatı hak ediyor mu? Masaüstünden aldığınız değerlerle ne kadar fark var arasında? 1 TB Samsung SSD ile aldınız sanırım, Intel 1TB SSD ile arasındaki farkı vermeye değer mi?

Hocam bence laptop vs kasa olacaksa en adili olması açısından burada 3060 kasa kullanan bir arkadaş bulup sonuçları kıyaslamak lazım tabii laptopta dGPU açıken.

MUX açıldı.

NVIDIA driver güncellendi.
NVIDIA ayarlamaları yapıldı.

Güç seçenekleri yüksek performans seçildi.
Çerezler temizlendi, gizlilik vs gibi Windows arka planı temizlendi/kapatıldı.
Game mode açıldı.
Windows 10 Pro en güncel haline getirildi.

Cooler Boost açıldı.
Bilgisayar stand üstünde ve stand soğutucusu da çalışıyor.
Fare, stand ve Ethernet kablosu takılı.

CPU score @Semicondan 600 puan falan düşük kalıyor gerçi FPS olarak baktığımız zaman 2 FPS fark var, ekran kartı olarak 70 puan fazla alıyorum sadece.

@blueremix sanırım Samsung SSD ile kullanıyor sonuçları kendisinden alıntı yaptım.

Ben Intel 670p olarak yükselttim, 7000'lerde gösterilen hız güzel olsa da render veya sürekli dosya aktarımı yapmıyorsanız ( bilgisayar içinde çünkü flash ve harici HDD'ye atarken onların yazma hızıda dikkate alınıyor ) benim için o hızlar abartı yüksekti.

Benim aldığım Intel 670p sonuçları ise bunlar.

Hocam bence laptop vs kasa olacaksa en adili olması açısından burada 3060 kasa kullanan bir arkadaş bulup sonuçları kıyaslamak lazım tabii laptopta dGPU açıken.

Benim kıyaslamam da aynı bilgisayar üzerinde arkadaşda da aynı model var.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Just a Minute Bana sormadınız biliyorum ama SSD sorunuz hakkında kendi fikrimi belirtmek istedim.
Samsung SSD'ler Monster'ın sitesinde Intel SSD'lere nazaran 1.5 ~ 2 kat daha hızlı okuma ve yazma değerlerine sahip. İkisi arasındaki fark ise 400 TL (bu gün), bu performansa aradaki fark çok da fazla değil şayet karşılayabilirseniz Samsung olanını almanızı tavsiye ederim.

Teşekkür ederim, aklımda en çok bu takılmıştı. Ben daha çok oyun için kullanacağım. Intel seçiyorum o zaman.
@blueremix SSD değerleri verilenden biraz uzak değul mi? 7000 okuma ve 5100 yazma diyor çünkü.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim, aklımda en çok bu takılmıştı. Ben daha çok oyun için kullanacağım. Intel seçiyorum o zaman.
Farkı anlamanız için bir test videosundan alıntı yaptım. SS alıp görüntüleri paylaşıyorum.
Tabi bu farklar 5000/5000 ssd ile ondan 10 kat düşük SSd nin arasındaki farklar, İntel ile samsung arasında bu kadar büyük farklar oluşmaz.

Oyun için intel alın demedim, oyunlardaki farkı daha az hissedersiniz. Soğutma performansı vs karşılaştırmadım tam bilmiyorum ama samsung ssd nin daha iyi olabilceğini düşünüyorum soğutma performansıda da..

PCle 3.0 ile PCle 4.0 arasındaki fark ne?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…