Monster teknik servis Abra A5 v16.7 laptopa virüs mü yükledi?

M_kaplan48

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Abra A5 v16.7
Meslek
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Merhaba daha önce de forumda konu açmıştım. Monster Abra A5 v16.7 cihazım var, aşağıdaki klavye ışıklarındaki tutarsız artıp azalmadan dolayı 3. kez Monster teknik servise cihazımı gönderdim (servis evrakları mevcuttur).
1. BIOS güncellemesi yapıp gönderdiler problem çözülmedi.
2. Anakart değişti dediler problem çözülmedi.
3. Klavye LED değişimi yapıldı dendi problem halen devam ediyor.
Problem videosu burda.

Neyse 3. servise gidip döndüğümde bilgisayarı açtım ve fanlar tam devir dönüp fotoğraflardaki uyarıyı vermeye başladı yani ben yanlış anlamadıysam teknik servis bilgisayarıma virüs attı!

IMG_6020.jpeg
IMG_6021.jpeg

Konunun virüs kısmını değil de led kısmını yorumlamak istiyorum. Aynı sorunu önceki Monster'da yaşamıştım. V17.2.1 model. Sonra değişime gitti başka sebeplerden ve gelende de en düşük ve en yüksek seviyede sorun olmasa da 2-3. ışık seviyelerinde kendi kendine ışık artıp azalıyordu. Sorunu benden başka yaşayan birini ilk kez görüyorum ama şunu diyebilirim ki çözülecek bir şey değil.

Konunun virüs kısmını değil de LED kısmını yorumlamak istiyorum. Aynı sorunu önceki Monster'da yaşamıştım. V17.2.1 model. Sonra değişime gitti başka sebeplerden ve gelende de en düşük ve en yüksek seviyede sorun olmasa da 2-3. ışık seviyelerinde kendi kendine ışık artıp azalıyordu. Sorunu benden başka yaşayan birini ilk kez görüyorum ama şunu diyebilirim ki çözülecek bir şey değil.

Garanti bitimine 1 ay kaldı sizce tüketici hakem heyetine gitmeli miyim çünkü ben taktım hocam bu LED ışık olayını kafaya.

Garanti bitimine 1 ay kaldı sizce tüketici hakem heyetine gitmeli miyim çünkü ben taktım hocam bu LED ışık olayını kafaya.

Gitseniz de sorunun çözüleceğini sanmam. Anca para iadesi talep edersiniz ve başka marka alırsınız. Saçma sapan bir sorun ne yazık ki.

Bu virüs olayı bana da olmuştu teknik servise gönderdikten sonra. Bilgisayarda herhangi bir sorun yaşamadım ama bir virüsün sebep olabileceği. Defender ilk başlarda kendi başına çözemese de ilerleyen zamanlarda hepsini siliyor. Bu bir virüs mü gerçekten bir hata mı bilmiyorum, uzman birinin incelemesi gerekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı