Monster Tulpar işlemci ısınması

adways

Centipat
Monster Tulpar v19.4 kullanıyorum. Need for Speed heat gibi oyunlarda önerilen Ultra ayarlarda 25 dk içerisinde işlemci 90 dereceyi gösteriyor. Ekran kartı 70 derece civarlarında, bu durum normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster bilgisayarlarda fan sorunu var. Baslarda stabil calissa bile, sonradan bobin sesi alabiliyorsunuz. Yada tam performans gibi gorunsede aslinda tam calismiyor. Ancak her nekadar sorunlu olsa bile leptoplar icin normalin bir tik ustu bir deger. Servisle iletisime gecebilirsiniz. Yada internetten bilgisayariniza uygun bir fan siparis verebilirsiniz.

Fanlar en yüksek hızda mı çalışıyor?
Evet fanlar en yüksek durumda.
Monster bilgisayarlarda fan sorunu var. Baslarda stabil calissa bile, sonradan bobin sesi alabiliyorsunuz. Yada tam performans gibi gorunsede aslinda tam calismiyor. Ancak her nekadar sorunlu olsa bile leptoplar icin normalin bir tik ustu bir deger. Servisle iletisime gecebilirsiniz. Yada internetten bilgisayariniza uygun bir fan siparis verebilirsiniz.
Dün 30 dakika need for speed oynadım bu sefer işlemci 94 dereceyi gördü ekran kartı ise 75 civarlarındaydı.
bilgisayarı yeni aldım daha 7 gün oldu ve böyle saçma sapan hataların oluşması iade etmeye sürüklüyor beni.
Sizce ne yapmalıyım

İşlemciyi undervolt yap ve kyronaut kullanarak termal macunu yenile. İnternetten ikisinin de nasıl yapılacağını öğrenebilirsin.

İade etmek de bir seçenek tabi. Intel işlemci kullanıyorsan soğutman iyi olmak zorunda.

İşlemciyi undervolt yap ve kyronaut kullanarak termal macunu yenile. İnternetten ikisinin de nasıl yapılacağını öğrenebilirsin.

İade etmek de bir seçenek tabi. Intel işlemci kullanıyorsan soğutman iyi olmak zorunda.
Undervolt yapıp deneyeceğim teşekkür ederim.
tekrar aynı derecelere veya yakın derecelere ulaşırsam bir an önce iade işlemi başlatmayı düşünüyorum

Undervolt yapıp deneyeceğim teşekkür ederim.
tekrar aynı derecelere veya yakın derecelere ulaşırsam bir an önce iade işlemi başlatmayı düşünüyorum
Dostum öncelikle Undervolt yap,Laptop hava ızgaraları açık kalacak şekilde 5-10cm havada kalsın.Kısaca bazı şeyleri yapmadığın sürece her alacağın bilgisayar bu ısılara ulaşacaktır iade çözüm değil.

Dostum öncelikle Undervolt yap,Laptop hava ızgaraları açık kalacak şekilde 5-10cm havada kalsın.Kısaca bazı şeyleri yapmadığın sürece her alacağın bilgisayar bu ısılara ulaşacaktır iade çözüm değil.
Tamam eve geçince akşam dediğiniz şeyleri yapacağım. Sonuçları burdan iletirim tekrardan.
Ama yinede işlemcinin 90 dercelere hemen ulaşması aşırı fazla gibi geliyor bana. Ekran kartı 80 derecelerde falan o normal geliyor.

Tamam eve geçince akşam dediğiniz şeyleri yapacağım. Sonuçları burdan iletirim tekrardan.
Ama yinede işlemcinin 90 dercelere hemen ulaşması aşırı fazla gibi geliyor bana. Ekran kartı 80 derecelerde falan o normal geliyor.
İşlemciye undervolt yapmazsan çok fazla ısı zıplaması olur.Ben ısı zıplaması olarak adlandırıyorum,Gerektiğinden fazla voltaj çektiği için 70-83-94 gibi çok fazla ısınır ve aynı zamanda fan hızıda yükselir haliyle ses rahatsız edebilir.Bazı üreticiler undervolt'lu şekilde piyasaya laptop sunuyor yani undervolt gerekli dediğim işlemleri uyguladığında herhangi bir sorun kalmayacak.Bilgin yoksa müsait olduğunda yaz burdan yardımcı olurum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı