Rehber Monster Tulpar serisi laptop alırken dikkat edilmesi gerekenler

Hocam cevaplarsanız çok sevinirim T5 v21.6 almayı düşünüyorum magnezyum kasalı nasıl önerir misiniz 21 kasaları ısınma sorunlu diye konuşmalar geçmiş bu modelde sorun var mı?

Yeni V21 modelleri sıkıntısız hocam.

Soğutma ve performans anlamında V25 çok az öndedir, onun harici mobilitede V21 fersah fersah önde.

Ben de bakım hizmeti için bakıyordum ama bu yazıdan sonra biraz korktum. Zaten paramız yok. Ne yapacağımızı şaşırdık vallahi. Yeni nesil bir laptop alayım dedim. İstediklerimi karşılamak için 20 bin filan gidecek neredeyse. 9-10 bine alırım sanmıştım.

Aşağıdaki modeli düşünüyorum ama araştırırken bu konuya denk geldim gayet bilgili arkadaşlar olduğunu görüyorum. Yardımcı olur musunuz bahsettiğiniz kronik sorunlar vs bu model/kasada yasanmakta mıdır veyahut malzemeleri ithal ettikleri firma kalitesi nasıldır genel görüşünüzü yazar mısınız

Güçlendirilmiş plastik kasa diyor ki genelde orta kalite olur hocam. Bu model yerine magnezyum kasa olan modelleri tercih etmenizde yarar olacaktır. T5 V21.6, T5 V20.3, T7 22.2, T7 V21.7 modelleri alüminyum ya da magnezyumdur sanırım bir tanesi de alüminyum ile güçlendirilmiş plastik o da belki yani. Monster cihazlarda plastik kasa önerilmiyor bunlarında dışında @Dark Lord of the Sith ve @Radeon RX 5500M hocalarım hangilerinin TongFang üretimi olduğunu size bildirirler eğer müsait iseler. İyi forumlar, saygılar.

Malzeme kalitesi fiyatına oranla çok zayıf hocam, üreticisi tongfang. GM7t serisi.

Tulpar T7 21.8 modeline 16gb+16gb ram ve 1.ssd portuna Crucial P5 Plus, 2.portuna Crucial P2 1tb özelleştirmeleri ile almayı düşünüyorum. Önerileriniz nelerdir? T7 21.8 alınır mı? Ek olarak soğutma da önerebilir misiniz?

@TakenIstanbul @Radeon RX 5500M

Son düzenleme:

Alınır, fanlar hakkında yönlendirmem doğru olmaz. Pek bilgim yok o konuda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…