Çözüldü Monster Tulpar T5 ethernet kablosunu takınca internet yavaşlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jackie Boy

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık birkaç gündür bunu fark ettim. Monster Tulpar T5 v21.5 modeli laptop kullanıyorum Ethernet kablosu takılı kullanıyorum fakat gecikmeyle karşılaşıyordum. Bir türlü çözemedim Wi-Fi'a geçtiğimde internette sorun olmadığını fark ettim. Fakat Wi-Fi'dan oyun oynarken de ister istemez bir gecikme oluyor. Ekte Speedtest değerleri mevcut, yavaş olan Ethernet kablosu takılı hali. Sorun nedir nasıl çözebilirim?

şşş.png
i.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Lan sürücüsü kurulu mu? Buradan indirebilirsiniz:

Önceden böyle bir sorun yoktu son 1 haftadır böyle. Sanırım Driver Booster kurup birkaç şey güncellemiştim o zaman olmuş olabilir sorun. Bu linkten kurulumu yapıp tekrar yazacağım.

LAN sürücüsü kurulu mu? Buradan indirebilirsiniz:

Kuruluymuş onar diyorum. Ya da kaldırıp tekrar mı kurayım?

Dosya Ekleri

• sadasd.png
    sadasd.png
    80,1 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleyen: Moderatör:
Önceden böyle bir sorun yoktu son 1 haftadır böyle. Sanırım driver boosted kurup birkaç şey güncellemiştim o zaman olmuş olabilir sorun. Bu linkten kurulumu yapıp tekrar yazacağım.
Hatanın kaynağını öğrendiğimize göre tamamdır hocam. Driver Booster gibi otomatik kurulum programlarını kullanmayın diye milyon kere söylenmiştir bu forumda. Lütfen Driver Booster ile kurduğunuz driverları kaldırıp elle kurunuz.

Önceden böyle bir sorun yoktu son 1 haftadır böyle. Sanırım driver boosted kurup birkaç şey güncellemiştim o zaman olmuş olabilir sorun. Bu linkten kurulumu yapıp tekrar yazacağım.

Driver Booster gibi programları tavsiye etmiyorum. Sürücüleri doğru düzgün kaldırmadan yenisini kuruyorlar, doğru sürümü kurmuyorlar vs... En güzeli eski sürücünün elle silinip yenisinin kurulması. Bunu yapmayı bilmiyorsanız Windows Update'e bırakın işi. Driver Booster falan hikaye.

Sonuç hakkında bilgi verirsiniz, çözülmez ise başka bir yol ararız.

Kuruluymuş onar diyorum. Ya da kaldırıp tekrar mı kurayım?
Kaldırıp tekrar kurun.

Son düzenleme:
Driver booster gibi programları tavsiye etmiyorum. Sürücüleri doğru düzgün kaldırmadan yenisini kuruyorlar, doğru sürümü kurmuyorlar vs... En güzeli eski sürücünün elle silinip yenisinin kurulması. Bunu yapmayı bilmiyorsanız Windows Update'e bırakın işi. Driver booster falan ,hikaye.

Onar kısmını denedim sonuç yine hüsran. Tamamen kaldırıp tekrar kuracağım yine bilgi veririm.

Driver Booster gibi programları tavsiye etmiyorum. Sürücüleri doğru düzgün kaldırmadan yenisini kuruyorlar, doğru sürümü kurmuyorlar vs... En güzeli eski sürücünün elle silinip yenisinin kurulması. Bunu yapmayı bilmiyorsanız Windows Update'e bırakın işi. Driver Booster falan hikaye.

Kaldırıp tekrar kurun.

Attığınız link üzerinden tamamen silip tekrar kurdum ve sorun düzeldi. Driver Booster nasıl düzgün çalışan bir şeyi bozmuş anlamadım. Teşekkürler çözümünüz için.

Dosya Ekleri

• ssdass.png
    ssdass.png
    18,2 KB · Görüntüleme: 8
  • tesekkurelr.png
    tesekkurelr.png
    23,9 KB · Görüntüleme: 13
Merhaba muhtemelen modem kutusunun içinden çıkan Ethernet kablosunu taktınız o kablolar CAT4 veya CAT5 kabloları oluyor eski tip kablolar interneti çok yavaşlatır üstünde yazıyordur CAT6 kablo almanızı ve denemenizi öneririm.

Merhaba muhtemelen modem kutusunun içinden çıkan Ethernet kablosunu taktınız o kablolar CAT4 veya CAT5 kabloları oluyor eski tip kablolar interneti çok yavaşlatır üstünde yazıyordur CAT6 kablo almanızı ve denemenizi öneririm.

Hayır kendi yaptığım 35mlik CAT6 kablo kullanıyorum zaten. Sorun sürücüden kaynaklıymış çözüldü.

Geri
Yukarı