Monster Tulpar T5 v17.1 laptop bataryada iken kapanıyor

Barischh

Zeptopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Adata xpg 6000np 256GB ssd 1 tb toshiba 7200rpm Hd
Merhabalar. Monster Tulpar T5 v17.1 model laptop kullanıyorum. Şarjda kullanırken bir problem yok ama şarjı çıkarırsam veya elektrik kesilirse kendi kafasına göre kapanıyor yani bazen komple gidiyor bazen de pil eğer doluysa bitene kadar çalışmaya devam ediyor. Bu doğrudan batarya problemi midir yoksa anakart veya başka temas sorunu var mıdır nasıl öğrenebilirim?

Dip not. Bataryanın sadece bir hücresinde hafif kabarma var ancak belli belirsiz. Bu voltaj yetersizliğine sebep oluyor olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 20220323_193717.jpg
    20220323_193717.jpg
    325,6 KB · Görüntüleme: 33
Servisle görüştüm ama ellerinde şuan batarya yokmuş o yüzden harici alıp kendim değiştirmek istiyorum ama ilk başta sorun gerçekten batarya mı onu öğrenmeye çalışıyorum çünkü fiyatı 1.600den başlıyor
Bence batarya ki olmasa bile şişmiş, patlama riski artar her geçen gün.

Bence bataryayı sökün öyle kullanın.
Risk almaya değmez.
Ben aslında nvme ssd almayı düşünüyordum sandisk extreme pro 1tb olanı. Ama araştırma yaparken ssdlerde güç kesintisi gibi durumlarda 'bad sector' durumu olunabiliyor ve ssd komple ölebiliyormuş bende bu durumdan tereddüt edip öncelik olarak pili mi değiştirsem yoksa pili söküp ssd ile mi devam etsem karar veremedim. Çünkü mevcut üzerindeki ssd ninni sağlık durumu %86da. Ayrıca şuandaki mevcut batarya devir sayısı da 48bin kusurdan 30bin kusura gerilemiş yani %67lik bir kapasite değerine sahip

Ben aslında nvme ssd almayı düşünüyordum sandisk extreme pro 1tb olanı. Ama araştırma yaparken ssdlerde güç kesintisi gibi durumlarda 'bad sector' durumu olunabiliyor ve ssd komple ölebiliyormuş bende bu durumdan tereddüt edip öncelik olarak pili mi değiştirsem yoksa pili söküp ssd ile mi devam etsem karar veremedim. Çünkü mevcut üzerindeki ssd ninni sağlık durumu %86da. Ayrıca şuandaki mevcut batarya devir sayısı da 48bin kusurdan 30bin kusura gerilemiş yani %67lik bir kapasite değerine sahip
Sen en önce bataryayı değiştir, en mantıklısı bu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı