Monster Tulpar T5 V17.1 Windows Yüklü mü Geliyor?

Arrow_Mehmet

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Birkaç gün içerisinde Monster Tulpar T5 V17.1 15.6" sipariş edeceğim ve özelleştirme bölümünden Freedos yerine Windows 10 Home SL lisansı seçtim. Şimdi asıl soru şu. Bu notebook bana ulaşınca sadece Serial Key mi verirler yoksa Windows kurulum dosyaları içerisinde mi gelir?
Bir de Windows 10 Home Single Languagete tek dil oluyormuş. Bu tek dili kendimiz mi seçiyoruz yoksa ingilizce olarak mı geliyor? Hızlı cevap verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır.
gggghhh1.PNG

Satın alırken lisanslı Windows almazsanız FreeDos gelir size, siz işletim sistemini atarsınız. İstanbul'da oturuyorsanız eğer Kadıköy'deki servis noktasına giderseniz şayet serviste yardımcı oluyorlar. Basit bir işlemdir. Google aracılığı ile nasıl yapacağınızı bilmiyor iseniz rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Soruyu yanlış anlamışsınız.

Bir incelemede gördüğüm kadarıyla Windows yüklü halde geliyor. Hatta lisans adı monster olarak girilmişti, online yardım linki filan vardı.

Eski bir Monster Teknik Servis çalışanı olarak söylüyorum Ruolus haklı doğru söylüyor. Siz özellikle satın almaz veya arayıp deneme sürümü kurmanızı rica etmez iseniz hiç bir şekilde kurulu gelmez.

Eski bir Monster Teknik Servis çalışanı olarak söylüyorum Ruolus haklı doğru söylüyor. Siz özellikle satın almaz veya arayıp deneme sürümü kurmanızı rica etmez iseniz hiç bir şekilde kurulu gelmez.
Adamın sorduğu soru bu değil demek istediğim :) Diyor ki orjinali Freedos, ben sipariş verirken Windows 10 Home SL seçeceğim diyor, bu durumda bana sadece lisans anahtarını gönderip, al kendi Windowsunu kur lisansını gir mi derler yoksa kendileri kurup lisansı girerler mi diyor. :)

Single Language zaten tek dil oluyor. Yani indirdiğiniz Windows sürümünün dil paketi ne ise onu kuracaktır muhtemelen. Örnek olarak google Windows 10 İngilizce indirip kurarsanız, İngilizce kurarsınız.

Merhaba. Birkaç gün içerisinde Monster Tulpar T5 V17.1 15.6" sipariş edeceğim ve özelleştirme bölümünden Freedos yerine Windows 10 Home SL lisansı seçtim. Şimdi asıl soru şu. Bu notebook bana ulaşınca sadece Serial Key mi verirler yoksa Windows kurulum dosyaları içerisinde mi gelir?
Bir de Windows 10 Home Single Languagete tek dil oluyormuş. Bu tek dili kendimiz mi seçiyoruz yoksa ingilizce olarak mı geliyor? Hızlı cevap verirseniz sevinirim.

Ben de bir monster kullanıcısıyım. Haziran 2018'de abra a5 v12.1 satın aldım kendilerinden. Freedos olarak sipariş ettim. Şansıma o sıralar windows 10 1803 versiyonu yeni çıkmış ve stabil değildi. Bir hafta boyunca sistemi her kurduğumda mavi ekran aldım. Kendilerini aradım kendileride gönderin biz inceleyelim gerekirse sistemi biz kuralım dediler. Ben cihazımı kargoya verdim. 1 hafta sonra sisteme windows 10 home sl 1709 sürümünü kurup bütün sürücüleri yüklemiş olarak gönderdiler. Kendim 1-2 ay sonra 1803 versiyonuna güncelledim windows'u. Cihaz geldiğinden beri hiç bir sıkıntıda yaşamadım. Bana cihazı freedos sattıkları halde böyle bir hizmet veriyorlarsa. Siz cihazı lisanslı windows olarak satın alır ve rica ederseniz. Hem windows'u yüklerler hem de sürücüleri yükleyip gönderirler diye düşünuyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı