Monster Tulpar T5 V19.1.2 performansı

serhatturkmen

Centipat
Merhaba arkadaşlar, bu sene bilgisayar mühendisliğine başlayacak olmam nedeniyle bir laptop almak istiyorum. Uzun araştırmalar sonucunda Monster Tulpar T5 V19.1. 2 modeli muadillerine göre avantajlı olduğunu fark ettim fakat birkaç arkadaşın Monster serilerinde problem(ısınma, ses, mavi ekran vs. ) Yaşadığını gördüm ve size danışmak istedim. Genel olarak Unity, Photoshop, Blender, Maya gibi programlarda çalışacağım ve bazı yeni oyunları da oynamak istiyorum. Oyunlardaki performansı, render performansı ve yukarıda belirttiğim problemler hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Modelin linki: Monster Tulpar T5 V19.1.2

Son düzenleyen: Moderatör:
i7-9750H ve GTX 1660 Ti ikilisi sizin oyun ve render konusunda sizi üzeceğini sanmıyorum. Bir de 1 TB HDD eklediniz mi tamamdır.

Çok güzel ve doğru model seçimi :)
İşlemcisi mobil olarak I9 9980H'tan sonraki en güçlü işlemci ve 1660Ti çok ayarında 1080p performansı verebilen bir ekran kartı.
Bu modele depolama alanı ekleyerseniz çok güzel olacaktır.

Yarı yolda bırakacak derken biraz daha açabilir misiniz nedeniyle birlikte.MSI veya Asus ile kıyaslarsak eksi sayılabilecek ne özelliği var? Teşekkürler.

Monster, daha iyi donanıma sahip cihazları daha uygun fiyata satarken bu cihazların bir yerlerin bir yerlerinden kısıyor doğal olarak, yoksa bu kadar iyi bir pazarlama yapamazlardı. Kullanılan malzeme kalitesi rakiplerine göre düşük kalıyor ancak bu eksiği de garanti süresince verdikleri termal macun yenileme gibi hizmetlerle kapatmaya çalışıyorlar. Bence izledikleri strateji akıllıca, rakip markaların da bazı noktalarını örnek alması gerekir diye düşünüyorum :)

Bunun dışında MSI ve ASUS'un sağladığı yazılım desteği de daha iyi olacaktır. Eğer uzun vadeli kullanım söz konusuysa ben olsam bu markalara yönelirdim. Ancak birkaç ay veya bir sene gibi bir süre kullanıp satacaksanız Monster da göz önünde bulundurulabilir elbette.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı