Monster Tulpar T5 v19.1 BIOS pili mi bitti?

Hackergame

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Monster Tulpar T5 v19.1 modeline sahibim, yaklaşık 4.5 yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Son birkaç aydır bilgisayarım her açıldığında saat onu en son kapattığım zamanki saat olarak geri kalmış oluyor, birkaç dakika sonra saati siteden çektiğinde düzeliyor ancak. Ayrıca, bilgisayarın açma tuşuna bastığımda Monster logosu geliyor ve birden kapanıp tekrar açılıyor, ancak onun ardından açılımaya başlıyor. Sanki açılırken kapanıp tekrar açılıyor gibi. Bilgisayarımın BIOS pilinin bittiğini düşünüyorum, sizce tahminim doğru olabilir mi? BIOS pili bitmişse hangi pili almam gerekiyor ve kendim kolayca değiştirebilir miyim?

Teşekkürler.

Evet BIOS pili bitmiş. Ama hangi BIOS pilini alman gerekiyor bilmiyorum. 2032 bios pili olabilir. Yatkınlığın varsa arka kapağı söküp bakabilirsin çok zor değil.

Evet BIOS pili bitmiş. Ama hangi BIOS pilini alman gerekiyor bilmiyorum. 2032 bios pili olabilir. Yatkınlığın varsa arka kapağı söküp bakabilirsin çok zor değil.
İçini açmadım ama teknik servise sorduğumda BIOS pillerinin aynı olduğunu ve farketmediğini söyledi. O yüzden 2032 sipariş ettim. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı