Monster Tulpar T5 v19.1 Laptop ile 144 HZ alma

Goffu

Hectopat
Monster Tulpar T5 v19.1 laptopum var.

ViewSonic VX2758-C-mh FreeSync destekli, 27" 144Hz Kavisli Monitör bu monitörde Paugge 4K 60Hz HDR Mini Displayport to HDMI Aktif Kablo - 1.8 Metre bu kablo ile 144 Hz ve FreeSync alabilir miyim? Laptopun HDMI versiyonunu bir türlü bulamadım, ne sitede var, ne kullanma kılavuzunda. Mail attım ama hala cevap gelmedi. Laptopun DP versiyonu 1.2, monitörün HDMI versiyonu 2.0. Buradan bir şey anlaşılıyorsa ekran görüntüsünü koydum.

2020-09-06.png

I versiyonu 2.0.

Hocam, monitör elinizde mevcut mu?

Hocam, başka bir monitör bakabilirsiniz. HDMI 1.3 ve üzeri ile 144 Hz alabilirsiniz. Fakat bazen kilit koyuyorlar. Bence DP olan bir monitör alın. Sonra olmaz falan zan altında kalmak istemeyiz.

Dosya Ekleri

• monster.PNG
    monster.PNG
    13,3 KB · Görüntüleme: 63
Benim de Monster Tulpar T5 v19.1 Laptop'ım var. "M-DP to DP" kablosu ile G-Sync çalıştırabiliyor musunuz? Monster Support bana böyle mesaj attı. Ama inanmıyorum.

Deneyimlerinizi merakla bekliyorum.

Evet mini DP to DP ile G-Sync alabiliyoruz iki farklı kablo ile denedim ikisinde de G-Sync ve 144 Hz alabildim biri 50 TL biri 100 TL idi fakat bu galiba monitör ile ilgili bir sorun ama emin değilim mini DP to DP kabloya geçince nedense 3.5 mm kulaklık çıkışı düzgün çalışmıyor zaten o yüzden ikinci kabloyu satın aldım bu yüksek ihtimal monitör ile ilgili fakat bilgisayar ile ilgili olma ihtimali var kutudan çıkan HDMI ile 144 Hz alabiliyoruz monitörün arayüzünde HDMI sürümü 2.0 gözüküyor ama zaten HDMI ile G-Sync alınmıyor başka merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü.png
    Ekran Görüntüsü.png
    145,5 KB · Görüntüleme: 60
Evet mini DP to DP ile G-Sync alabiliyoruz iki farklı kablo ile denedim ikisinde de G-Sync ve 144 Hz alabildim biri 50 TL biri 100 TL idi fakat bu galiba monitör ile ilgili bir sorun ama emin değilim mini DP to DP kabloya geçince nedense 3.5 mm kulaklık çıkışı düzgün çalışmıyor zaten o yüzden ikinci kabloyu satın aldım bu yüksek ihtimal monitör ile ilgili fakat bilgisayar ile ilgili olma ihtimali var kutudan çıkan HDMI ile 144 Hz alabiliyoruz monitörün arayüzünde HDMI sürümü 2.0 gözüküyor ama zaten HDMI ile G-Sync alınmıyor başka merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.

Merhaba, sizlerin geçtiği yoldan yeni geçmekte olan bir kullanıcı olarak birkaç küçük sorum olacaktı. Ben de Tulpar T5 v19.1 kullanıcısıyım. AOC 24G2U/BK 23.8 inch monitor | AOC Monitors linkteki monitörü yeni satın aldım. İçinden hem DP hem HDMI kablosu çıktı ancak biliyorsunuz ki laptopumuzun sadece mini DP çıkışı olduğu için DP kablosunu kullanamıyorum. HDMI ile 144Hz alabileceğimi biliyorum ancak NVIDIA kullanan biri olarak Free-Sync monitörümde Sync sağlayabilmem için Display Port şart galiba? Sizin tecrübelerinize göre uygun DP adaptör seçimini nasıl yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim. HDMI ile halledebilirsem çok daha güzel olur. Sync ne kadar önemlidir?

(Monitör 2X1.4 HDMI ve 1.2 DP girişlerine sahip)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı