Monster Tulpar T5 v19.1 vs Abra A7 v12.4.1

Bütçe
9200 tl
Geniş çaplı bir araştırma sonucu Tulpar T5 almaya karar verdim, MSI'ın teknik servis bakımından Monster'dan daha sıkıntılı olduğunu, telefonlara bile bakılmadığını okudum. Bakımda problem olduğunu gördüm. Teknik servis bakımından Monster'ın daha iyi olduğunu biliyorum, kullanan onlarca arkadaşım var, ayrıca bu videoda bravo 15'in o kdar da iyi olmadığını fark ettim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam jarrod haklı ancak o Amerika pazarına göre karşılaştırma yapıyor. Bizim burada bununla aynı fiyata Legion 5 1660 Ti bulabilir misiniz? Hayır. Fiyatına göre çok iyi zaten. Eğer Amerika'da yaşasaydınız tabii alınmazdı.

Selamlar,
Benim gördüğüm kadarıyla Monster'ın Abra serilerinde genel sorunlar oluşuyormuş, bende yaklaşık 10 gündür Tulpar V21.2.2 kullanıcısıyım deneyimlediğim oyunlara vs göre gayette mennun kaldım, hatta geçenlerde bir post açmışltım ölü piksel var ne yapmalıyım diye biraz araştırdıktan sonra genel ıps ekranı sorunu olan sıkışmış piksel olduğunu farkettim bi süre sonra da yok olmaya küçülmeye başladı, Monster'ın Tulpar serilerinden itibaren performansı gayet tatmin edici diyebilirim. Sıcaklık konusunda neredeyse sorun hiç yaşamadım max ultra grafik RTX açık Warzoneda 140 FPS lerde oynuyorum sıcaklık 81 82 derece civarı geziyor, laptoplar için sanırım iyi bir değer ek olarak belirteyim yeni kasalardan sıvı metal soğutmalı sistem benimki, Dediğim gibi daha 10 gündür kullanıyorum uzun kullanımda ne olur bilemem ama gayet mennun kaldığımı söyleyebilirim, Tulpar modelini tercih edebilirsin :) Ha şunu da belirtmekte fayda var eğer kulaklıkla oynamıyorsan fanlar baya sesli çalışıyor tek negatif diyebileceğim özellik bu sanırım :)

Son düzenleme:
Sonuç: 8970 TL'ye aşağıdaki laptopu aldım.

Son anda uzun araştırmalarım sonucunda bu laptopu aldım,
İşlemci MSI öneren arkadaşınkinden (R7 4800h 2.9GHz-4.2GHz),
Ekran kartı 1650 Ti(4 GB),
RAM 16 GB,
Harddisk 512 GB M.2 SSD,
Monitör 15.6 inç 144 Hz.

Fiyat performans ürünü olduğundan daha iyi bir sistem bulamadım, ilerleyen günlerde YouTube'dan ürün incelemesi yapmayı düşünüyorum. İnternette ürünle alakalı çok bilgi bulamadım, iyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum.

Detaylı ürün pdf'i:

Merhabalar, harddisk arızasından dolayı üniversite açılana kadar 1 hafta içinde yeni laptop alacağım, fazladan harici harddiskim var, gömülü SSD çok önemli değil, hangi laptopu almamı önerirsiniz?

Çok ikilemde kaldım,

Tulpar T5 v19.1 9000 TL.

Abra A7 v12.4.1 9200 TL.

Ürün karşılaştırması:

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Tulpar daha iyi kankam :)

Sonuç: 8970 TL'ye aşağıdaki laptopu aldım.

Son anda uzun araştırmalarım sonucunda bu laptopu aldım,
İşlemci MSI öneren arkadaşınkinden (R7 4800h 2.9GHz-4.2GHz),
Ekran kartı 1650 Ti(4 GB),
RAM 16 GB,
Harddisk 512 GB M.2 SSD,
Monitör 15.6 inç 144 Hz.

Fiyat performans ürünü olduğundan daha iyi bir sistem bulamadım, ilerleyen günlerde YouTube'dan ürün incelemesi yapmayı düşünüyorum. İnternette ürünle alakalı çok bilgi bulamadım, iyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum.

Detaylı ürün PDF'i:

Hocam ısınma sorunu vardı bunda, umarım öyle bir şeyle karşılaşmazsınız.

Hocam ısınma sorunu vardı bunda, umarım öyle bir şeyle karşılaşmazsınız.

Soğutucu fanım var onu kullanacağım.
Kullanım deneyimim: Ürünü kullanalı 2 haftadan fazla oldu, Watch Dogs2, metal Gear Solid V, GTA V gibi oyunları NVIDIA GeForce Experience ile 144FPS altı düştüğünü pek görmedim, her laptop gibi ısınma sorunu var ancak eski kasamın fanlarını lehimle birleştirerek gayet sağlam bir soğutucu yaptım, bilgisayarımdan gayet memnunum. Sadece menteşesi açıp kaparken ufak gıcırtı yapıyor ancak gözardı edilebilir, sonuçta durmadan açıp kapamıyorum, i710500H'a göre 1.5 kst daha iyi performans gösterdiğini söyleyebilirim, bilgisayarımın açılması Max 8 saniye sürdü şuana kadar, performansından gayet memnunum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı