Monster Abra A7 v9.2.3 vs Tulpar T5 v17.1

itzPaddy

Decapat
Oyun için laptop almayı planlıyorum bu iki model hoşuma gitti büyük ihtimalle daha ucuz bir model olan Abra A5 v13.3 alacağım ama bir konuda sizin fikrinizi almak istedim.

Tulpar modelinde ekran kartı olarak 1060 var Abra'da ise 1050Ti.

Bunun yanında Abra modeli 17 inç ekran ve 120Hz frekansa sahipken Tulpar 15 inç ve 60Hz.

Ortak özellikleri;
i7 8750H
8GB RAM
Fakat ben 8 GB ekstra ram taktıracağım alırken.

Bunun yanında benim fazla önemsemediğim tulparın üstün olduğu ufak donanımsal özellik farkları var.

Sizce hangi modeli tercih etmek mantıklı, 120 Hz ve 17 inç için 1060'tan vazgeçip 1050Ti'a razı olunur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tulpar al. Zaten 120 HZ ekranda her oyunda keyip alıp farkı tam anlamıyla hissedebilmen için en az 1070 gibi iyi bir 2K kartı lazım. 1060 ve altı için 60 HZ yeter. Ayrıca Tulpar'ın kasası daha dayanıklı, ve metal olduğu için soğutmaya ufak da olsa katkısı bulunuyor.

Oynuyacağın oyuna göre değişir gidip aaa kalite oyun oynıcaksan o makinenin 120 hz olması bir anlam ifade etmicek çünkü o fps değerlerini vermiycek sana.Ama derwen ki cs go lol oynarım sadece olur ama gene de değmez .1060 lık modeli alman senin için daha iyi bir tercih olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı