Monster Tulpar T5 v19.2 yüksek sıcaklık

sadecetarik

Femtopat
Daha fazla  
Selam, bilgisayarım Monster Tulpar T5 v19.2 alalı 2 ay oldu pişman değilim iade edip başka modele geçmeyi düşünmüyorum. Bilgisayarımı yenilmek istediğimde ilk olarak Abra modellerine bakmaya başlamıştım, etrafımdakilerden destek alarak bu modele kadar yükseldim (amaç sadece oyun oynamak değil, video montajlayıp render alma, Photoshop'la tasarım yapma vb..) bu bilgisayar oyun oynama, video düzeleme, günlük işlerde çok fazla ısınmıyor fakat Premiere Pro'da vaya Media encoder de render alırken ( 20 dakika 1080P 1000 Bit 1,8 gb) 5 dakikalık bir süre veriyor ve işlemci %99 - 96, 95 -96 derece (bazen düşük olabiliyor) durumuna kadar geliyor ekran kartı %99 - 96, 80- 84 derece durumuna kadar geliyor. Sizce bilgisayarı teknik servise göndermeli miyim yoksa adam akıllı bir notebook soğutucusu alırsam bu durum hafifler mi ne dersiniz?

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    255,2 KB · Görüntüleme: 74
  • 2.jpg
    2.jpg
    256 KB · Görüntüleme: 65
  • 3.jpg
    3.jpg
    235,4 KB · Görüntüleme: 72
  • 4.jpg
    4.jpg
    253,4 KB · Görüntüleme: 69
  • 5.jpg
    5.jpg
    260,4 KB · Görüntüleme: 69
Ekleme: Render alırken bendede aynı problem var.
ben aradım monsteri dedim böyle böyle (bilgisayarı almadan önce dijital mağzaya sordum ben video montajlıyorum illustratör kullanıyorum dedim bana bütçeye en uygun ve işlerimi halledebileceğim pc olarak bunu önermişlerdi) yollayın bize arkadaşlar incelesin dediler ne yapsam bilemedim, adam akıllı düzgün bir soğutucu alsam bu değerler az çok düşermi?

IMG_20210109_155909.jpg

Şaka bir yana, undervolt yapmayı deneyebilir ve laptopun altına soğutucu koyabilirsiniz. En az 10 derece fark eder bence. Bu model ince olduğu için ısınıyor.

Ben size bunu öneririm. Arkadaşım da Monster kullanıcısı ve bu soğutucuyu kullanıyor. Gayet memnun olduğunu söyledi.

Benim çevremde de Monster kullanan 10 kişi var tahmini kime sorarsam sorayım çok fanın bir önem taşımadığını ve malzeme kalitesinin önemini bahsettiler, yukarıda vermiş olduğunuz soğutucuyu kime atsam benim sorunuma çözüm bulabilecek güçte olmadığını söyleyip benim üstte yollamış olduğum iki ürünü yolladılar bende aralarında kararsız kaldım

Geri
Yukarı