Monster Tulpar T5 v23.1.2 alınır mı?

ASUS TUF vb. baktım ama çoğu almayın vb. diyordu. Monster neden onermiyorsunuz herkeste var ve çoğunluk memnun gibi. Zamanınız olunca aynı özelliklere sahip ASUS, MSI linkleri atar mısınız Max 40k verebilirim.

Hocam önermek için baktım zaten ama bu fiyat aralığında bundan iyisi yok gibi görünüyor. Kendim Monster hiç kullanmadım o yüzden yazacaklarım tamamen kulaktan duyma olacak ona göre okuyun. Öncelikle alacak olduğunuz model Tulpar serisi, Abra serisinde Clevo kasa olduğu için çok ısınma şikayetleri fazlaca var, zaten Technopat Sosyal kısmına Monster yazsanız tonla çıkar. Tulpar serisinde forumda şu tarz konular çok görüyordum örneğin "21.2 al 23.2 yerine o sıkıntısız" bu şekilde yorumlar alacak olsam şans eseri iyi bir ürüne denk geleceğim sanırım diye yorumluyorum. Diğer markaları önermemdeki temel sebep yazılımsal destek, Windows 11 çıktı ve benim neredeyse tüm sürücülerim Windows 11 adı altında ASUS sitesinde bulunuyor. Windows 11 çıktığı ilk günden beri kullanıyorum hiçbir şekilde uyum sorunu yaşamadım. Benim önermemdeki temel sebepler bunlardı hocam inşallah aldığınız ürünü güzelce kullanırsınız, iyi sosyaller.

Berbat, maksimum bütçe ne?
Neden berbat açıklar misin

Hocam önermek için baktım zaten ama bu fiyat aralığında bundan iyisi yok gibi görünüyor. Kendim Monster hiç kullanmadım o yüzden yazacaklarım tamamen kulaktan duyma olacak ona göre okuyun. Öncelikle alacak olduğunuz model Tulpar serisi, Abra serisinde Clevo kasa olduğu için çok ısınma şikayetleri fazlaca var, zaten Technopat Sosyal kısmına Monster yazsanız tonla çıkar. Tulpar serisinde forumda şu tarz konular çok görüyordum örneğin "21.2 al 23.2 yerine o sıkıntısız" bu şekilde yorumlar alacak olsam şans eseri iyi bir ürüne denk geleceğim sanırım diye yorumluyorum. Diğer markaları önermemdeki temel sebep yazılımsal destek, Windows 11 çıktı ve benim neredeyse tüm sürücülerim Windows 11 adı altında ASUS sitesinde bulunuyor. Windows 11 çıktığı ilk günden beri kullanıyorum hiçbir şekilde uyum sorunu yaşamadım. Benim önermemdeki temel sebepler bunlardı hocam inşallah aldığınız ürünü güzelce kullanırsınız, iyi sosyaller.
Teşekkür ederim bilgiler için ısınma sorunu monster hepsinde var yanında soğutucu gerekli. sizin kullandığınız cihaz ne acaba?

Ayrıntılı açıklasan çok güzel olacak karşılaştırma yaparak
O attığın model fiyatıyla çok alakasız, stok eritmeye çalışıyorlardır çünkü eski model güncel değil. İşlemcisi eski, ekran kartı o fiyat için çok kötü, kasa desen eski model. Üstünde durman gereken bi pc değil. Arkadaşın dediği gibi kısacası berbat.

O attığın model fiyatıyla çok alakasız, stok eritmeye çalışıyorlardır çünkü eski model güncel değil. İşlemcisi eski, ekran kartı o fiyat için çok kötü, kasa desen eski model. Üstünde durman gereken bi pc değil. Arkadaşın dediği gibi kısacası berbat.
Asus tuf a mi yoksa monster a mi dedin bunları

35.000₺ ye geliyor indirimle. Ben de omen 17 alacaktım ama teknosa ile stok meselesini çözemediğimizden alamadım. Kampanyalı olan diğer T7 modeli ile kıyasladığımda onda i7 13700h işlemci var. Bu T5 de ise i5 13500hx var. İki işlemci kıyaslandığında, test sonuçları neredeyse kafa kafaya. Performans olarak çok fark olacağını düşünmüyorum. Oyunlarda ikisi arasında yer yer 1-7 fps farkı oluyor hadi biz 10 diyelim. T5 olan bu modelin diğerine göre artısı ise ddr5 ramlere sahip olması da tercih sebebi oldu benim için. Kendim hiç laptop açıp termal macun değiştirmedim. Kazara hasar vermek istemiyorum. Bu yüzden bakım konusunda hizmetten çok memnun olan arkadaşlarım ısrarla önerdi. Tulpar serisi msi kasa kullanıyor diye okudum. Şu anda halen msi kasa mı bilmiyorum. Bir tane laptop soğutucu ile kullanacağım. Bu model clevo değil ve tongfang kasa(Hatalıysam düzeltin. Clevo kasalarda klavyede harflerin yazısı sol üste doğru yerleşik, ekranın arka kısmında da iki tane çizgi oluyormuş.) Artık bakınmaktan da sıkıldım ve zaten oyun oynamak için alıyorum, iş gereği sürekli seyehat ediyorum, esporcu da değilim. Bir laptoptan masaüstü performansı beklemiyorum. En azından bu fiyatlarda bu ya da benzer fiyattaki başka üründen… Omen alsam bunun termal macununu nasıl değiştireceğim, temizliğini nasıl yapacağım diyerek ben de bu bilgisayarda karar kıldım. Hatta gidip yurt dışından alıp burda serviste Türkçe Q klavye taktırayım dedim. Olmaz dediler. Uzun lafın kısası, bilgisayardan beklentiniz de önemli. Evime döndüğüm zaman masaüstü bilgisayarımı yurt dışından 4080 ya da 4090lı bir sisteme upgrade edeceğim için laptop seçiminde müşteri desteği benim için önemliydi.

Not: Banka kampanyalarını mutlaka kontrol edin. Parçalı ödeme yaparak bankalardan 1400₺ geri ödeme alıyorum. Ürün 33.599 ₺ ye gelmiş oldu. Öyle olunca da 32gb ddr5 ram, 1tb ssd ile bu fiyata alternatif göremedim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı