Monster Tulpar T6 V1.1 16 veya Tulpar T6 V1.1.2 16 alınır mı?

Bütçe
25000-30000
@BgRhNdGn Bütçe varsa bunu alın hocam. Laptoplarda vergi azdır.
hocam donanım olarak cidden 40-50 bandında casperave monstara para bağlamak saçma geliyor. Öte yandan indirimler - sözde yarı yarıya- olursa bu donanımları 20-30 bandına almak da mantıksız gelmiyor. Bu yüzden monstera yönelmiştim. Öte yandan herhangi bir indirim olmayacağım bi senaryoda 40-50 bandında alacağım ve bu bilgisayar işlemci anlamında fazlasıyla tatminkar gözüküyür. sadece işlemci olarak da değil diğer donanımlarda gayet yeterli. ilerleyen süreçte ram ve ssd güncellemeleri yapılabilir. sizler ne düşünüyorsunuz

İşlemci anlamında doyurucu bir performansı olacaktır. Hatta GPU olarak da süper. Diğer markaları da eş değer donanımlarla göze aldığımızda çok daha pahalı ürünlerle karşılaşıyoruz. Nedeni nedir acaba?
Fiyat artınca RAM SSD gibi değerlerin artmasını bekleme. Bağlantı portları hızları, klavye kalitesi, ekran kalitesi, malzeme kalitesi, touchpad gibi özellikleri de gelişiyor. Yani kağıt üstünde ekstra para veriyormuşsun gibi gelse de bir Victus ile Omen arasında çok fark var. Aynı şekilde bir Abra ile Tulpar arasında da...

@BgRhNdGn Hocam ben de sizin gibi düşünüyorum. Bende de 4060 versiyonu var cihazın, o da aynı şekilde. Dolu dolu bir cihaz var cidden. Bu modelin soğutması da başarılı, kasası iyi, ekranı iyi daha ne olsun. Ek olarak laptoplarda %20 vergi var. Ona göre hesaplayabilirsiniz. Şayet vergi indirimi gelirse telefonda kullanmak daha mantıklı olur.

Fiyat artınca RAM SSD gibi değerlerin artmasını bekleme. Bağlantı portları hızları, klavye kalitesi, ekran kalitesi, malzeme kalitesi, touchpad gibi özellikleri de gelişiyor. Yani kağıt üstünde ekstra para veriyormuşsun gibi gelse de bir Victus ile Omen arasında çok fark var. Aynı şekilde bir Abra ile Tulpar arasında da...
Tabii ki öyle hocam. Ama TUF malzeme kalitesi olarak cidden kötü değil.

bu farkları fiziki olarak fark etmek kolay olacaktır ancak çok bir önemi olacağını düşünmüyorum, yanılıyor muyum?

@BgRhNdGn Hocam ben de sizin gibi düşünüyorum. Bende de 4060 versiyonu var cihazın, o da aynı şekilde. Dolu dolu bir cihaz var cidden. Bu modelin soğutması da başarılı, kasası iyi, ekranı iyi daha ne olsun. Ek olarak laptoplarda %20 vergi var. Ona göre hesaplayabilirsiniz. Şayet vergi indirimi gelirse telefonda kullanmak daha mantıklı olur.

Tabii ki öyle hocam. Ama TUF malzeme kalitesi olarak cidden kötü değil.
sanırım vergi indirimi her üründe 1er hakkımız olacak diye biliyorum. telefon bazında maalesef her modelde olmayacak o yüzden telefon konusunu gözden çıkardım. tavsiyeniz için teşekkür ediyorum. Siz cihazı ne kadar süredir kullanıyorsunuz? bu zamana kadar yaşadığınız negatif durumlar var mıdır? bir kullanıcı gözünden değerlendirebilir misiniz?

Uzun ömürlülük ve deneyim açısından çok fark ediyor. Son tercih sana kalmış.
öğrencilik hayatım boyunca - enn kötü 4. sınıfta ya da 4ün bahar dönemine kadar- idare etmesi şu anlık yeterli gözüyle bakıyorum. iş hayatına başlamadan önce yenileyemeyi planlıyorum. anladığım kadarıyla da idare eder gibi duruyor.

@BgRhNdGn hocam kesinlikle idare eder. İdare etmeyi bırakın içinden geçer:D Arkadaş biraz fazla dramatik konuşmuş bana kalırsa. Gerekli özeni gösterdiğiniz zaman bir sıkıntı olmaz.

Ben ürünü mayıs ayında aldım 2. turdan önce aldım. O zamandan beri aktif olarak kullanıyorum. Biraz fanboyluk gibi olacak ama bana kalırsa eksiği yok. Yani fiyat bandı belli sonuçta, takip ettiğim için de o fiyata görünce onu aldım. Hatta ben de sizin gibi şaşırmıştım ilk gördüğüm zaman. Başlarda Omen alacaktım ama maalesef ekonomik şartlardan vaz geçtim. Daha sonra Victuslara bakarken bu ürün de önerildi. Fiyata ve özelliklere baktığımda muazzamdı. Araştırdım ve gördüm ki cihazın eksiği yok resmen. Kasa olarak askeri düzeyde sağlamlık testlerinden geçtiğini söylüyor ASUS. Cihaz yurt dışında da oldukça seviliyor. Şimdiden hayırlı olsun. Umarım size güzel şeyler getirir. Hani illa bir şey arayacaksak belki 144 FPS olabilir. Benim için 144 yeterli orası ayrı :D

Yeni konular

Geri
Yukarı