Tulpar T6 v1.1.2 alınır mı?

Bütçe
50-60k
QHD istiyorsan tek seçeneğin bu;

Olmasa da olur diyorsan.

QHD istiyorsan tek seçeneğin bu;

Olmasa da olur diyorsan.

Acer Monster'dan daha dandik değil mi?

Tulpar T6 v1.1.2 alınır mı?​

Başta MSI ve ASUS'un modellerine baktım ama onlarda 2K ekranı olup bu fiyatlara yakın olmadığını gördüm bu nedenle Monster almayı düşünüyorum.
Siz Monster önerir misiniz, kronik bir sorunu var mıdır, fazla ısınır mı, pişman eder mi? Ürünün linki: Tulpar T6 V1.1.2 16" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Bugün Monster storda inceledim. Render test vs de yaptım. İşlemci 86 dereceyi geçmedi. Alt kasa plastik. Ekran arkasindaki kasa aluminyum. 32 GB 1 TB SSD'li olan modeliydi. Dahili mini DP port güzel düşünce olmuş. ASUS ROG strik 16 ile arasında kaldım.
Monster'in avantajlari; 13700H işlemci, 32 GB RAM, zengin port çikisi, 2K ekran. Ücretsiz bakim.
Monster dezavantaj: Keşke DDR5 olsaydi.
ASUS ROG Strik 16 Avantaji: DDR5 RAM bellek var.
ASUS dezavantaj; 13650HX işlemci, 16 GB RAM, DP portu tpyc e üzerinden, normal ekran
İki cihazda da 4070 ekran kartı var.

Malzeme kalitesi olarak 100k civari laptopa çikmiyorsak klavyeye hafif baskida iki cihazda esneme yapıyor.

Eski cihazimda Tulpar T7 v20.5 ; incelemelere bakip iki cihazdan birini almayi düşüyorum. Ama forumda ASUS alip isi değerlerinden mağdur olup 2. Günde cihazi servise veren arkadaşlar var. Monster böyle durumlar direkt cihaz değişimi yapiyor

Bugün Monster storda inceledim. Render test vs de yaptım. İşlemci 86 dereceyi geçmedi. Alt kasa plastik. Ekran arkasindaki kasa aluminyum. 32 GB 1 TB SSD'li olan modeliydi. Dahili mini DP port güzel düşünce olmuş. ASUS ROG strik 16 ile arasında kaldım.
Monster'in avantajlari; 13700H işlemci, 32 GB RAM, zengin port çikisi, 2K ekran. Ücretsiz bakim.
Monster dezavantaj: Keşke DDR5 olsaydi.
ASUS ROG strik 16 avantaji: DDR5 RAM bellek var.
ASUS dezavantaj; 13650HX işlemci, 16 GB RAM, DP portu tpyc e üzerinden, normal ekran.
İki cihazda da 4070 ekran kartı var.

Malzeme kalitesi olarak 100k civari laptopa çikmiyorsak klavyeye hafif baskida iki cihazda esneme yapıyor.

Eski cihazimda Tulpar T7 v20.5; incelemelere bakip iki cihazdan birini almayi düşüyorum. Ama forumda ASUS alip isi değerlerinden mağdur olup 2. günde cihazi servise veren arkadaşlar var. Monster böyle durumlar direkt cihaz değişimi yapiyor.

Hocam tam bu akşam ROG STRIX alacaktım acaba dedirttin ASUS'un sıcaklık değerleri ve sesi daha az olduğunu söyleyen çevremde çok insan vardı kasa kalitesi olsun marka kalitesi olsun tercihimi ASUS'tan yana kullanmayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı