Monster Tulpar T7 20.4 laptopta GPU kullanımı %100 olmasına rağmen CPU kullanımı %5'i geçmiyor

Ruter

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Monster Tulpar T7 20.4 laptopumda ara ara droplar yiyorum. Şu anda yüksek ısı problemim var 6 ayı geçti termal macunlarını yenileyeceğim. Ama işlemci kullanımımda bir problem var. Ghost of Tsushima gibi bir oyunda bile işlemci kullanımı %5'i geçmiyor, Genshin Impact'te %0-1 arası değişiyor. MSI Afterburner'da CPU usage açık, diğer çekirdekler değil.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-22 212621.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-22 212621.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 18
Monster Tulpar T7 20.4 laptopumda ara ara droplar yiyorum. Şu anda yüksek ısı problemim var 6 ayı geçti termal macunlarını yenileyeceğim. Ama işlemci kullanımımda bir problem var. Ghost of Tsushima gibi bir oyunda bile işlemci kullanımı %5'i geçmiyor, Genshin Impact'te %0-1 arası değişiyor. MSI Afterburner'da CPU usage açık, diğer çekirdekler değil.

MX4 Macunun kalitesizliği diyebilirim, macun değişmen gerekli.

CPU kullanımı da sıcaklıktan ötürü mü?

Dostum ekran kartı ve işlemci zaten thermal limite takılmış, ikisi de düşük MHz değerlerinde çalışıyor.

Termal macun yerine termal pad takıyor servisi. Servise mi vereyim kendim mi değiştireyim?

İlk kez duydum Monster'in termal pad taktığını, takıyorsa taksın hocam iyidir.

@LittleWarlocc bilgisayarın içini SSD takmak için soktugumde farketmistim ama yanlış görmüşümdür belki bilmiyorum. Servise vereceğim teşekkür ederim.

@LittleWarlocc bir sorum daha olacak. Ben Geforce Experience'den ve/veya Control Center'dan bazı ayarları değiştirmiştim. Isınmasının sebeplerinden birisi bu olabilir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı