İnceleme Monster Tulpar T7 20.4

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam baya ilginç bir özelleştirme yapmışsınız. Ne tür oyunlar oynuyorsunuz? Cihazınızın performansını arttırmak istiyorsanız dynamic boost'unu etkinleştirin ve güç değerini 5W'den 15W'a çıkarın. Aynı zamanda bios'dan mux switch'i açın.

Star Wars Jedi fallen, GTA 5, Dying Light 1-2, Witcher 3 genellikle bu tarz oyunlar, NVIDIA Denetim Masası'ndan oyuna özel NVIDIA GPU'yu seçince biostakiyle aynı olmuyor mu?

Hayır olmuyor hocam. Biostan mux'u açmanız lazım. Single player oyunlar için 70fps normaldir. Yapılandırılabilir ekran kartı ayarı yerine dynamic boost kullanmak daha mantıklıdır. Bu şekilde oyun modunda oyunları oynadığınız için işlemci performansı gerektiren oyunlarda gücü tamamen ekran kartına verdiğiniz için fps düşüşleri yaşarsınız. Dynamic boost'un görevi bu gücü işlemci isterse işlemciye vermek ekran kartı isterse ekran kartına vermektir. Böylece bir denge kurulur.

Sıfırına yöneldik sanırım hocam 32 ram 1 TB verisyonuna . Ben kulaklıksız Allah'a emanet oynamayı seviyorum. 15.8.5 de thx harika düzeydeydi o seviyeyi sound blaster 6 da bulamadım T7 21.9 da, yarısını bile bulamadım hatta. Valorantta MP3 kulaklığı da dahil ayak seslerini alamıyordum Max seviyede. Öte yandan aynı zamanda da 240w retro adaptör de baktım. Bir arkadaş vardı etiketlerim sen de bayağı muhabbet etmişsin o başlıkta. Kendisini etiketledim 180 w yerine 230 w kullanıyordu. İnşallah timespy yapar da her iki aynı full ayarda, adaptör farklarını rahatça görebiliriz. Hayal kırıklığı mi yoksa umut mu diye.

Hocam peki sizin Monster Control Center'daki fan ayarları ve akıllı güç kontrolü bölümünün resimlerini atabilir misiniz?

@isyankar_memo öncelikle hayırlı olsun diyeceğim o zaman -) Ses konusunda 20.4 premium bir cihaz değil aksine f/p ürünü. Eski tulpar'lara bakarsanız örneğin almayı düşündüğünüz ikinci el v19.7'de mekanik klavye bulunmaktaydı. Şuan 21.9 da bile mekanik klavye bulunmuyor. Şunu demek istiyorum TL değer kaybettikçe monster'da cihazlardan bir şeyler kırpmaya başlıyor. v20.4 ile v20.5 arasında ki fark bile bunun en büyük örneği. Bu yüzden thx arıyorsanız monster tarafında ikinci el v21.6'ya bakabilirsiniz ya da diğer farklı ürünleri(asus,msi..vb) inceleyebilirsiniz. Şahsen ben sizin yerinizde olsam bir 7+1 hoparlör sistemi kurmayı düşünürdüm şayet kulaklık kullanmıyorsanız. Adaptör konusunda 21.9'da cihaz timespy skorunda ortalamanın altında kalıyordu. Biz monster kontrol merkezinde sorun olduğunu düşündük. v20.4'de tam tersi bir durum mevcut yani ortalamanın üstünde değerler alıyorsunuz. Bu yüzden hayal kırıklığı değil de umut için bile riskli bir işlem çünkü bu cihaz premium bileşenlere sahip bir cihaz değil dediğim gibi f/p ürünü. Zaten premium bileşenlere sahip olsa bu fiyatlarda olmazdı -)
@mustafayilmaz1 Hocam ben oyun oynarken monster kontrol merkezinde ki ayarlarım varsayılan ayarlarda oluyor. Sadece dynamic boostu 5W'den 15W'ye çıkarıyorum. Aynı zamanda mux switch bende her zaman açık. Fan ayarlarım da her zaman otomatik durumda ki oyun sırasında turbo fan'ı açtığım için fan ayarlarının bir anlamı kalmıyor zaten. Sizin olaya gelecek olursam ani fps düşüşünün nedeni cihaz performans için optimize edilmemiş olduğundan dolayı olabilir. Nivdia denetim masasından "görüntü ayarlarını önayarlı yap" kısmını performans olarak değiştirin.

@timelook sa hocam az evvel aldım 20.4 1 TB SSD 1x16 ram ile 27.098,99 TL ödedik; hala maalesef ayın 2 sinde monsterde olan muhasebede takıldı kaldı. Tulpar T7 21.9 parasını alamadık. Kartın limiti de az evvel bitirdik. Arana katildim inşallah. Sanırım yarın kargolarlar bu arada ağzım yandı kurumsal değil kişisel aldık. Sanayici arkadaşımın muhasebecisi yüzünden kendime kestirdim

Ram konusunda ise beğenirsem eğer anında 1x16 ile 32 ram yapacağım

Hayırlı olsun hocam. 14 gün cihazı denemeniz için yeterli bir süre zaten. Yanlız 20.4'den tam performans alabilmek için mutlaka bir soğutucu lazım. Cihaz hava almıyor çünkü. Bende şu ürün var işimi görüyor. Duruma göre bunu da sipariş verebilirsiniz.

Değerli @timelook bu olmaz mı? Şayet sesi ve ısınması konusunda memnun kalırsam daha kaliteli ürünlerden de alırım anında. İlk etapta sesi çok önemli inşallah güzeldir. Abra 15.8.5 thx gercekten thx yüklendikten sonra süperdi o konuda çok memnundum. Öte yandan değişik bir PC bulmuştum aslında 2.el 12.500 TL'ye tulpar T7 15.1.1 (ikinci el 144 Hz 12.500 TL) acayip merak ettim hala ediyorum. Sanırım monsterdeki en acayip laptop gördüğüm. 12 taksitle bunu aldık velhasıl

Dosya Ekleri

• IMG_20220829_104804.jpg
    241,8 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20220829_104602.jpg
    403,6 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20220829_104758.jpg
    168,6 KB · Görüntüleme: 22
Hatırladım hocam. Yükseklik ayarı bunun kırıktı. -) Neyse gelince tekrar test etmiş olursunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…