Monster Tulpar T7 25.1 ekran menteşesi kırıldı

• Konuyu başlatan m3c
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 534

m3c

Hectopat
Servis garanti kapsamına girer mi?
Servise göndermeden kendim tamir edebilir miyim? Edebilirsem nasıl?
Bir süre bu şekilde kullansam, ekranı hiç ellemesem sıkıntı olur mu?

Dosya Ekleri

• IMG_0105.jpeg
    IMG_0105.jpeg
    108,6 KB · Görüntüleme: 85
  • IMG_0106.jpeg
    IMG_0106.jpeg
    158,8 KB · Görüntüleme: 70
  • IMG_0104.jpeg
    IMG_0104.jpeg
    102 KB · Görüntüleme: 77
Toz ve başka şeyler girmezse sorun olmaz, garanti kapsamına girmez diye düşünüyorum. Tamir edebilirsiniz ancak yuvayı kırmamaya dikkat edin.

Servis garanti kapsamına girer mi?
Servise göndermeden kendim tamir edebilir miyim? Edebilirsem nasıl?
Bir süre bu şekilde kullansam, ekranı hiç ellemesem sıkıntı olur mu?

Nasıl becerdigini merak ediyorum ama yanlışım yoksa bunlar servis dışı.

Nasıl tamir edebilirim?

Kırmadan kasasını açıp menteşe mi yoksa yuva mı kırılmış bakmanız gerekiyor. Kırılan parçayı sağlam bir yapıştırıcıyla yapıştırıp vidasını takacaksınız. Gördüğüm kadarıyla ekranda sorun yok, sadece çerçevesi çıkmış. Onu da dikkatlice yerine takarsanız biter. Bu konular hakkında bilgi ve tecrübeniz yoksa denemeyin.

Garantin varsa kapağı açarken menteşe kırıldı olarak söyle servise garanti kapsamında değiştirirler. Aynı olay 20.4 cihazımda yaşadım 30 dakikada değiştirip verdiler.

Garantin varsa kapağı açarken menteşe kırıldı olarak söyle servise garanti kapsamında değiştirirler. Aynı olay 20.4 cihazımda yaşadım 30 dakikada değiştirip verdiler.

Kapağı açmak garantiyi sonlandırır söylememesi en iyisidir.

Hocam benim de eski laptop Monster'dı garanti bittkten sonra aynısı başıma geldi ücretsiz değişim yaptılar. O kısma bastırarak kapat garantiye şutla onlar halleder.

Hayır sonlandırmaz. Monster izin veriyor kapağı açmaya hatta soğutucu blok da etiket yoksa macun bile değiştirmeye olanak sağlıyor.

Kapaktan kastım "ekran" yanlış yazmışım şimdi fark ettim :)

Kaynak varsa atar mısın dedigin gerçekse çok işime yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı