Monster Tulpar T7 25.1 macun değişimi sonrası 89-92 derece

-- Farkı yöntemler ve iki farklı kaliteli macun ile denemenize rağmen CPU sıcaklığınızın yaklaşık 9-10 derece, GPU sıcaklığınızın ise undervolt yapılmış ve soğutucu olmasına rağmen yaklaşık 17 derece arttığını söylüyorsunuz, doğru mu?

-- Forumlarda termal macunlar sürüldüğü zaman etkilerini tam olarak gösterebilmeleri için birkaç saat, 1 gün, hatta 1 hafta gibi süre geçmesi gerektiğini öne sürenler var. Doğruluğundan emin değilim. Birkaç saat veya 1 gün olanlar macun tipine göre doğru olabilir ama 1 hafta ilginç bir süre. Tabi bu dediğimin aksini savunanlar ve termal macunların hemen etki gösterdiğini savunanlar da mevcut.

-- Ayrıca, bu iki termal macun da pump out yapabilen termal macunlar ama bu pump out olayı; sürdükten hemen sonra mı oluyor yoksa haftalar, aylar gibi rastgele bir zaman sonra mı yaşanıyor? Bu konuda bilgili arkadaşların yorum yapması gerekiyor. Çünkü pump out sıkıntısı yaşanıyorsa tarif ettiğiniz sıcaklık artışları gerçekleşebilir.

-- Termal macunu sürerken çok abartmıyorsunuz değil mi? Diğer konuda tartışığımız gibi ince kağıt gibi sürüyorsunuz yani.

-- Boştaki sıcaklıklar iyi ama yüktekiler eskisine göre artmış. Hani acaba macunu sürdükten sonra soğutucu bloğunu takarken yani cihazı montajlarken bir sıkıntı mı oluyor diye düşündüm ama öyle olsa niye boşta gayet iyi, serin değerler alasınız?

-- Farkı yöntemler ve iki farklı kaliteli macun ile denemenize rağmen CPU sıcaklığınızın yaklaşık 9-10 derece, GPU sıcaklığınızın ise undervolt yapılmış ve soğutucu olmasına rağmen yaklaşık 17 derece arttığını söylüyorsunuz, doğru mu?
Doğru.
-- Ayrıca, bu iki termal macun da pump out yapabilen termal macunlar ama bu pump out olayı; sürdükten hemen sonra mı oluyor yoksa haftalar, aylar gibi rastgele bir zaman sonra mı yaşanıyor? Bu konuda bilgili arkadaşların yorum yapması gerekiyor. Çünkü pump out sıkıntısı yaşanıyorsa tarif ettiğiniz sıcaklık artışları gerçekleşebilir.
Sürdükten hemen sonra oluyor.
-- Termal macunu sürerken çok abartmıyorsunuz değil mi? Diğer konuda tartışığımız gibi ince kağıt gibi sürüyorsunuz yani.
Macun miktarının doğru olduğuna eminim.
-- Boştaki sıcaklıklar iyi ama yüktekiler eskisine göre artmış. Hani acaba macunu sürdükten sonra soğutucu bloğunu takarken yani cihazı montajlarken bir sıkıntı mı oluyor diye düşündüm ama öyle olsa niye boşta gayet iyi, serin değerler alasınız?
Isı borularını takarken vida numaralarına göre takıyorum. 1.vidadan başlayım 10.vidaya sırayla sıkıyorum.

HP Omen var bende Rainbow Six orta ayarlarda 90 derece oluyor normalde olmazdı böyle 2-3 gun önce Windows 11'de bir sorun yoktu Windows 10'a geçip format atınca böyle oldu.

Oyunlarda ve yük altında 80 90 derece. Bir şey yokken 40 50 55 takılıyor.

@EgeN7

@Metromas

Benim de boyle ama Rainbow Six'te orta ayarlarda CPU 85 90 derece oluyor bende garibime gitti 3 4 gun önce böyle isinmiyordu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı